Kategoriler
Genel

polisi aradı

bir çiftçi hamile olan ineğinin doğurduğu buzağı görünce hayatının şaşkınlığını yaşadı. Busatto adlı çiftçi ahıra girdiğinde doğum yapan ineğinin çift başlı bir buzağı doğurduğunu gördü. bir çiftliğin sahibi Busatto adlı adam, ahıra girdiğinde hamile olan ineğinin çift başlı bir buzağı doğurduğunu görünce büyük bir şok geçirdi. Buzanın incelenmeye alındığını ve son halunun bilinmediğini aktardı.Brezilya’nın Espirito Santo eyaletindeki Nova Venecia bölgesinde çiftlikte 13 Aralık’ta dünyaya gelen çift başlı bir buzağın görüntüleri yayınlandı. Busatto ailesine ait inek, hamileydi. Daha önce iki buzağı dünyaya getiren ineğin, son olarak doğurduğu buzağıdaki değişiklik çiftçi Busatto gördüklerine inanamadı ve ne gerçekletireceğini bilemedi. Hemen kapıyı anında kapatıp veterineri aradı. Hemen veterineri aradı.

 

Kimse ahıra giremedi

 

Sabahın erken saatlerinde ahıra giren çiftçi Busatto , gördüğü hal karşısında bir vakit şok yaşadı. Anlık olarak ne gerçekletireceğini bilemeyen çiftçi önce kapıyı kapatıp kilitledi ve kimsenin girmesine izin vermedi. Yaşadığı şoku atlatınca anında veterineri aradı. Bu seyrek yaşanan hal karşısında, İki başlı buzağıyı korumaya aldı. Bu tür hayvanların kalıtsal arıza kaynaklı doğduğunu bilen veterinerler, buzağının bedeninin mükemmel şekilde güzel olmasının sonrası kalıtsal arıza olup olmadığı konusu ile ilgili şüpheye yaşandı. Buzağı acil olarak araştırmaya alındı.
Annesinden beslenemiyor

 

Çift başlı buzağı ile ilgili çiftçi Busatto’nun oğlu Delci Busatto, “Buzağı annesinden beslenemiyor. Bu amaçla onu biberonla beslemek mecburiyetinde kaldık. Doğumun sonrası birkaç veterinerle konuştuk fakat buzağının hayatta kalıp kalmayacağını onlar da bilmiyor” şeklinde konuştu.

 

Brezilya’da yaşam sürdüren bir çiftçi ahırda gördüklerinden sonra şok yaşadı.

 

Busatto isminde ki çiftçi ne gerçekletireceğini bilemedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.