Kategoriler
Genel

rekor geliyor.

Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Altın fiyatları tepetaklak oldu. Altın fiyatları 11 ayın ardından dip seviyesi gördü. Bunun yanında Fed’in geçtiğimiz gün yayınlanan Bej Kitap raporunda ülkede birkaç bölgede talepte yavaşlama belirtilerinin arttığı, bazı bölgelerde ise yükselen resesyon riskine ilişkin endişelere dikkat çekildiği belirtildi.

Geçtiğimiz güne 1725 dolardan başlayan ons altın öğleden sonra ABD enflasyonunun açıklanmasının ardından sert düşüş kaydederek 1707 dolara kadar geriledi. 11 ayın dibini gören ons altın kayıplarını telafi ederek 1745 dolara kadar yükseldi. Ons altın günü 1735 dolardan tamamladı. Bugüne 1735 dolardan başlayan ons altın şu dakikalarda önceki kapanış seviyesine göre gerileyerek 1727 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1725 dolar, en yüksek ise 1736 dolar seviyeleri görüldü.

Yurt içinde ise gram altın, ons altında gerçekleşen sert düşüşten etkilenmedi. Geçtiğimiz güne 960 liradan başlayan gram altın dolar kurunun yükselişe geçmesiyle birlikte 979 liraya kadar çıktı. Gram altın günü 972 liradan tamamladı. Bugüne 972 liradan başlayan gram altın şu dakikalarda hafif gerileyerek 969 liradan işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 964 lira, en yüksek ise 974 lira seviyeleri görüldü. Uzman isimlerden de altın fiyatlarıyla ilgili peş peşe tahminler geldi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar…41 YILIN REKORU KIRILDI

ABD’de haziran ayında tüketici fiyatları aylık bazda yüzde 1.3, yıllık bazda ise yüzde 9.1 oranında artarak 41 yılın rekorunu kırdı. Enflasyonun halen yavaşlamaması ABD Merkez Bankası’nı (Fed) sert faiz artışı uygulamaya zorluyor.Kritik gelişme sonrası Fed’in önümüzdeki toplantıda 100 baz puanlık bir faiz artışına gidebileceği ihtimali kuvvetlenirken bu durum altın fiyatlarında baskı yarattı.ONS ALTIN 11 AYIN DİBİNDEN DÖNDÜ Geçtiğimiz güne 1725 dolardan başlayan ons altın öğleden sonra ABD enflasyonunun açıklanmasının ardından sert düşüş kaydederek 1707 dolara kadar geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir