Kategoriler
Genel

REKOR KIRDI !

ABD’li Defense Post yazdı: Türk SİHA’sı 2000 km ile r’ekor kırdı
Türkiye’den kalkan Akıncı’nın, Bakü’ye yaptığı uçuş ABD sav’unma basınında haber oldu. The Defense Post, Akıncı’nın Çorlu’dan kalkarak Gürcistan üzerinden Bakü’deki TEKNOFEST’e 2 bin km uçtuğunu yazdı. Haberde, Akıncı’nın testlerde 11 bin 594 metreye çıktığı da kaydedildi.

Bayraktar Akıncı SİHA’nın Çorlu’dan kalkarak Gürcistan üzerinden Bakü’deki TEKNOFEST’e 2 bin kilometrelik rekor uçuşu ABD’de de büyük yankı uyandırdı. ABD kökenli The Defense Post, okuyucularına bunun bir r’ekor bulunduğunu duyurarak, Akıncı’nın üstün teknolojik d’onanımı ve v’azife kabiliyetlerini övdü.

İLERİ TEKNOLOJİ V’URGUSU
Defense Post’dan Ronald Watkins’in haberinde cumartesi günü Akıncı’nın Çorlu’dan Azerbaycan’a r’ekor olarak kabul edilen 2 bin kilometrelik bir yol kat ederek gittiği ifade edildi.

Haberde Akıncı’nın dünyaca tanınmış Bayraktar TB-2’nin sonrası Türkiye’nin yeni gözde SİHA’sı bulunduğu, Türkiye’nin bugüne kadar yaptığı en komplike ve ileri civar SİHA halinde varbulunduğu verileri de paylaşıldı.

Yayın organı Akıncı’nın TB-2’den daha büyük bulunduğunu ifade ederek Akıncı’nın tam otomatik uçuş denetim sistemi, ileri civar kanat yapısı, havadan havaya (AAM), havadan karaya (ASM) r’oket sistemlerini işletebildiği, akıllı mikro mühimmata sahip bulunduğu toplam 240 kilometrekarelik bir alanda etkili elektronik tarama radarı varbulunduğu gibi ileri teknolojilerle donatıldığına v’urgu yaptı. Söz hususu haberde ilaveten Akıncı’nın test uçuşlarında 11 bin 594 metreye kadar çıktığı ve 25 saatlik uçuş vazife süresine sahip bulunduğu da ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir