Kategoriler
Genel

RESMEN AÇIKLADI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. Katıldığı programda açıklamalarda bulunan ve “Meydan okuyoruz” diyen İmamoğlu şunları söyledi:

“YARATTIKLARI DEMOKRASİ KRİZİNE MEYDAN OKUYORUZ”

“Biz bir meydan okuma yapıyoruz. Zaten meydan okumaz isek mevcut sisteme karşı başarılı olamayız. Bir iki detaya kapılırsak, gerçeği kaybettirirler bize. Yarattıkları demokrasi krizine karşı meydan okuyorsunuz. İstanbul’da her farklılıkta vatandaşımızın eşit ve adil hizmet almasını, paylaşımdan faydalanması için gayret ediyoruz.”

“YARATTIKLARI EKONOMİK KRİZE, DERİN YOKSULLUĞA MEYDAN OKUYORUZ”

“Yarattıkları ekonomik krize, derin yoksulluğa rağmen meydan okuyoruz. Ne yapıyoruz? Yoksulun yanında sosyal yardımlar, ücretsiz ulaşımlar, burslar, kreşler…”

“DEVRALDIĞIMIZ GÜNLE BUGÜN ARASINDAKİ SOSYAL YARDIM BÜTÇESİ FARKI 5 KAT”

“Bunları niye yapıyoruz? Beş katına çıkarttık sosyal yardım bütçesini, devraldığımız günle bugün arasında beş kat. Şu an bütçemizin yüzde 11’i sosyal yardım. Yarattıkları çevre krizine karşı meydan okuyoruz. Yeşil alanlar yapıyoruz. Yaptıkları çirkin kentleşme, sahillere yığdıkları binalar, Fikirtepe gibi rezalet dönüşümler. 33 senelik şahidiyim ben.”

“EKREM İMAMOĞLU SİYASETTE NE DÜŞÜNÜYOR?”

İBB Başkanı İmamoğlu, gazeteci Fatih Altaylı’nın kendisine yönelttiği siyasi hedeflerine ilişkin, cumhurbaşkanlığına ilişkin soruya da yanıt verdi. İmamoğlu şöyle dedi:

“İMAMOĞLU’NUN TEK DÜŞÜNDÜĞÜ”

“Ekrem İmamoğlu siyasette ne düşünüyor? Ekrem İmamoğlu’nun tek düşündüğü bu alanlar ve buradaki kaotik, İstanbul’un sürüklendiği uçurumdan çıkarılmasını sağlamak”

“BEN CUMHURBAŞKANI ADAYI DİYE ORTAYA ÇIKMADIM”

“Ben cumhurbaşkanı adayı diye ortaya çıkmadım ki. İstanbul seçimleri, yaşanan iki seçim insanların zihnine, gündemine böyle bir tarif yapmış. Bunun sebebi ben değilim. En az 7-8 kez televizyonlarda her zaman benim böyle bir niyetim yok.

Böyle bir niyet ortaya konmaz. Kaldı ki şu anda Türkiye’nin önünde ‘ben adayım’ demenin çok daha ötesinde büyük sorumluluklar var. Ve ben şu an en sorumlu koltukta oturuyorum. Benim sorumluluklarım var. İstanbul’a layık bir şekilde hizmet etmek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir