Kategoriler
Genel

ROKETSAN

Ordumuzun g’ücüne g’üç katacak! Tarih verildi
Rok’etsan firması yönünden yerli ve milli imkanlarla tasarlanan “KARAOK Tanksavar F’üzesi”, bu sene ortamında Türk Sil’ahlı Kuv’vetleri’nin tüketimine sunulacak.

Rok’etsan Genel Müdürü Murat İkinci yönünden Sav’unmaSanayiST.com’a oluşturulan bildirime göre; milli imkanlarla Rok’etsan yönünden tasarlanan TEK-ER tarzı Tanksavar Güdümlü Füze (ATGM), bu sene ortamında Türk Sil’ahlı Kuv’vetleri’nin tüketimine sunulacak.

Tıpkı UMTAS ve OMTAS Tanksavar Füz’eleri gibi görüntüleyici kızılötesi (IIR) arayıcı başlığa sahip olan KARAOK F’üzesi, TEK-ER yönünden omuzdan atılmak amacıyla kullanabildiği amacıyla Rok’etsan’ın başka tan’ksavar rok’etlerinden ayrılıyor. Konsept itibariyle ABD üretimi Javelin’e benzeyen KARAOK; 125 milimetre çapa, lançeriyle beraber 16 kilogram ağırlığa, 2.5 kilometre men’zile, zı’rh delici tandem sav’aş başlığına, an-unut kullanım moduna ve direk ile üstten darbe modlarına sahip.
OMTAS, UMTAS ve L-UMTAS’ın sonrası Rok’etsan yönünden Türk Sil’ahlı Kuv’vetleri’nin tüketimine yasenean dördüncü t’anksavar rok’et olan KAROK’un, bilhassa Özel Kuv’vetler Komutanlığı, Sualtı T’aarruz (SAT) Komandoları, Sualtı Sav’unma (SAS) Komandoları ve MİT Özel Ope’rasyon Timi gibi özel birliklerin greksinimlerini karşılayacağı üstünde duruluyor.

KARAOK F’üzesi ile Türk Sil’ahlı Kuvvetleri’nin TEK-ER yönünden kullanılabilen t’anksavar rok’et ihtiyacı, milli imkanlarla karşılanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir