Kategoriler
Genel

ROK’ETSAN

ROK’ETSAN ‘Türk top’çusunun çelik gücü’ diyerek paylaştı
Sav’unma Sanayii İcra Komitesi’nin kararıyla yerli ve milli sav’unma sanayisine katkı sağlamak amacıyla kurulan ROK’ETSAN, TRB-122 Topçu Rok’eti ile ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşımda birliklere atış desteği gerçekleştiren rok’etin aynı vakitte 40 kilometreye kadar men’zildeki amaçlar amacıyla de manevra kabiliyeti sağladığı bilgisine yer verildi.


40 km’ye kadar men’zildeki amaçlar amacıyla manevra birliklerine at’eş desteği gerçekleştiren TRB-122 Topçu Rok’eti’nin paylaşımını yapan Rok’etsan, “Türk Topçusunun çelik gücü!” ifadelerini kullandı.

ROK’ETSAN: TÜRK TOPÇUSUNUN ÇELİK GÜ’CÜ

Rok’etsan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Türk Topçusunun çelik gü’cü! TRB-122 Topçu Roketi yüksek doğruluk ve yüksek tahrip gü’cüyle 40 km’ye kadar menzildeki amaçlar amacıyla manevra birliklerine at’eş desteği sağlamaktadır.”

Depolama, taşıma ve at’eşleme amacıyla sarfedilen Pod ile süratli ve basit kullanım olanağı sağlayarak kullanılmaya hazır tespit edilen 20 rok’eti içeriğinde barındırıyor.
Ayrıca her türlü hava ve etraf şartlarında koruma üstünlüğü tespit edilen rok’etler, uzun raf ömrü, nakil basitlığı, süratli ve basit yükleme yönünden benzerlerine göre öne çıkıyor.


Süre yönünden süratli tepki verebilen rok’et, bakım gerektirmediği gibi aynı vakitte Pod içi test becerisini de içeriğinde barındırıyor.
TRB-122​ Topçu Rok’eti yüksek doğruluk ve yüksek tahrip gücüne sahip aynı vakitte 40 kilometreye kadar menzildeki amaçlar amacıyla manevra kabiliyeti sağlayabiliyor.
ROK’ETSAN, as’keri birliklere destek gerçekleştiren rok’etini ‘Türk topçusunun çelik gücü!’ sözleriyle sosyal medya hesabından duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir