Kategoriler
Genel

RUSYA’NIN İTİRAFI

Rusya’dan itiraf gibi açıklama: Bu bizim amacıyla büyük t’rajedi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Ukrayna’ya sal’dırıda Rusya’nın mühim sayıda as’ker kay’bettiğini belirterek, ‘Önemli sayıda as’ker kay’bımız var ve bu bizim amacıyla büyük bir trajedi.’ ifadelerini kullandı.

Peskov, Sky News’e verilen röportajda, Rus birliklerinin sivilleri ö’l’dürdüğü iddiasını yalanladı.

Sokaklarda sivil ce’setler olduğunu gösteren uydu görüntüleri ve fotoğrafların “sahte” olduğunu öne süren Peskov, “Buça sokaklarındaki ce’setlere dair vahşetle Rus or’dusunun ortak bir yanı olma ihtimalini re’ddediyoruz.” dedi.

24 Şubat’ta muhabereın başlamasından bu yana kaç sivilin öldüğü sorulan Peskov, rakamları “teyit edemedikleri” amacıyla yanıt vermek istemediğini söyledi.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR TRAJEDİ”
Peskov, kaç Rus as’kerinin ö’ldürüldüğüne dair bir soru üstüne ise tam bir sayı vermese de “Önemli sayıda as’ker kaybımız var ve bu bizim amacıyla büyük bir trajedi.” diye konuştu.

Kremlin’in muhabereın bittiğini görmek istediğini kaydeden Peskov, “Or’dumuz bu ope’rasyonu sona erdirmek amacıyla elinden geleni yapıyor.” şeklinde konuştu.

Kremlin Sözcüsü, ileriki zamanlarda ya da öngörülebilir ileride bu ope’rasyonun he’deflerine ulaşacağını ya da Rus ve Ukrayna heyetleri arasındaki müza’kerelerle muhabereın biteceğini umduğunu ifade etti.

“N’ATO’NUN AMACI RUSYA’NIN KARŞISINA ÇIKMAK”
N’ATO’nun asıl amacının Rusya’nın karşısına çıkmak olduğunu altını çizen Peskov, N’ATO’nun iş’gal nedeniyle bundan sonra daha kuv’vetli olduğunu belirtti. Peskov, “Durumu tekrar dengelememiz gerekiyor ve kendi güvenliğimizi sağlamak amacıyla ek önlemler almalıyız. Çünkü N’ATO’nun barışçıl bir ittifak değil, bir çatışma makinesi olduğuna derinden inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Peskov, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılımı durumunda “Rusya’nın güvenliğini sağlamak amacıyla Batı kanadını daha sofistike duruma getirmek mecburiyetinde kalacağını” kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in muhabere s’uçlarından yargılanması çağrıları da sorulan Peskov, “Bunu bir ihtimal olarak görmüyoruz, gerçekçi de bulmuyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir