Kategoriler
Genel

S-300 VE S-400

Bölge c’ephaneliğe döndü! S-400 ve S-300 yığınağı
Rusya’nın Pskov şehrinden havalanan Rus Hava K’uvvetlerine ait RA-76604 numaralı, bir İlyuşin İl-76 nakliye uçağı, Belarus şehri Gomel’e indi. Belarus’taki gözlemciler, uçağın büyük ihtimalle S-300 ve S-400 hava s’avunma sistemleri taşıdığını söyledi. S-300 ve S-400 s’avunma sistemlerinin, Ukrayna sınırındaki Rus – Belarus ortak ordusuna nakledildiği bildiriliyor.


Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’ya yönelik s’aldırılar devam ederken, Batı’tan Ukrayna’ya, Rusya’dan da Belarus ve i’şgal altındaki Ukrayna topraklarına resmen s’ilah ve m’ühimmat yağıyor.

Son olarak Rus Hava K’uvvetlerine bağlı RA-76604 numaralı İlyuşin İl-76 nakliye ağır a’skeri uçağı, Pskov’dan havalandıktan sonra, Gomel’e indi.

Nakliyeyi takip eden, Belarus’taki Rus ve Belarus o’rdularının faaliyetlerini izleyen Telegram kanalı Bielaruski Hajun, nakliye uçağının yükü ile alakalı birtakım iddialarda bulundu.
S-400 VE S-300 PARTİSİ GELDİ
Bielaruski Hajun kanalında yer alan iddiaya göre, İlyuşin İl-76 nakliye ağır a’skeri uçağı, Pskov’dan Gomel’e S-400 ve S-300 s’avunma sistemlerinin yeni partisini getirdi.

5 saat sonra, Gomel havaalanı yakınında, Krasnaya (Gomel bölgesi) bölgesindeki Minsk’e giden M5 otoyolunda, S-400 ve S-300 s’avunma sistemleri amacıyla r’oket taşıyan iki vasıta fark edildi.

İddiaya göre bu vasıtalar Minsk’e gitmemiş olabilir. Çünkü yol, Rus S’ilahlı K’uvvetlerinin a’skeri birliğinin yoğunlaştığı Ziabrauk a’skeri havaalanına direk giden M8 otoyolundan geçiyor. Ukrayna sınırına yakın daha evvel terk edilmiş olan bu a’skeri tesis, Belarus makamları yönünden Ukrayna işgaline katılan Rus o’rdusuna teslim edildi.

Daha evvel vasıtaların 15:30’da Gomel’e gittiği ve yanlarında yükleme amacıyla bir vinç bulunduğu ileri sürüldü.

Gomel’e inen İlyuşin İl-76 nakliye uçağının, Gomel havaalanından Pskov’a döndüğü bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.