Kategoriler
Genel

SAĞNAK YAĞIŞ

Meteoroloji’den 18 il amacıyla sarı kodlu ikaz: S’ağanak yağış etkili olacak
Meteoroloji, 18 il amacıyla sarı kodlu ikaz yaptı. Trakya, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu yağmurlu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu mekanları gök gürültülü s’ağanak yağışlı olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Trakya, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağmur ve s’ağanak, yer yer gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ile Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde ulusal olmak üzere güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı ön görü ediliyor. Rüzgarın genelde kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer güçlü (40-60 km/sa) olarak eseceği ön görü ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ile Adana’nın doğusu, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde ulusal güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulusal dolu yağışı ve yağış hemen güçlü yel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU
İSTANBUL °C, 17°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, ulusal olmak üzere Aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, ulusal olmak üzere Aralıklı yağmur ve s’ağanak yağışlı

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere, Aralıklı s’ağanak ve yer yer gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı

ERZURUM °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, Aralıklı yağmur ve s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Y’ağışların öğle saatlerinden sonra yer yer güçlü olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, ulusal olmak üzere Aralıklı s’ağanak ve gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.