Kategoriler
Genel

sakın açmayın.

25 yıllık birikimi telefon dolandırıcılarının hedefi oldu! Emekli İkramiyesini 1 saat içinde kaptırdı! Telefonunu yönlendiren şüpheliler, İETT’de 25 yıl işçi olarak çalışan Musa Güzel’in hesabındaki 300 bin liranın 200 bin lirasını bir bankaya havale edip dolandırdı. Telefonu kapattıktan sonra şüphelenip, hesabının bulunduğu bankayı arayan Güzel, dolandırıldığını anladı. Hesabını kalan paranın çekilmemesi için hemen bloke ettiren Güzel, emniyete gidip şikayetçi oldu. İETT’de 25 yıl işçi olarak çalışan Musa Güzel, sağlık nedeniyle erken emekli olup, ev yapma hayaliyle memleketi Gümüşhane’nin Köse ilçesine döndü. Güzel’i telefonla arayıp, kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişi, kredi kartı aidatıyla daha önce kullandığı kredilerin dosya masraflarını geriye ödeyeceklerini söyledi. Güzel, telefondaki kişiye kimlik bilgilerini verip, istenilen bazı numaraları da tuşladı.

Bu şekilde kimlik bilgilerini ele geçirip, telefonunu yönlendiren şüpheliler, Güzel’in hesabındaki 300 bin liranın 200 bin lirasını bir bankaya havale edip dolandırdı. Telefonu kapattıktan sonra şüphelenip, hesabının bulunduğu bankayı arayan Güzel, dolandırıldığını anladı. Hesabını kalan paranın çekilmemesi için hemen bloke ettiren Güzel, emniyete gidip şikayetçi oldu.
“Bütün hayallerim suya düştü”

Yaşadıklarını izah eden Güzel, “Bir bayan, bankanın yinel müdürlüğünden beni aradığını söyledi. Ben de numaranın sonu banka numarası bulunduğu için inandım. Bana, daha önce kredi aldığımı söyledi ve ben de doğruladım. Kimlik verilerimi verdim. Şimdi ‘biz sizin kartınızdaki puanları size iade edeceğiz, gelen mesajı onaylayın’ dedi. Ben de onayladım. Onay ardından bana ‘yarına kadar internet bankacılığına girme’ deyince, ‘eyvah dolandırıldım’ dedim. Bütün hayallerim suya düştü. Çok mağdurum 25 senelik birikimim 1 saatte gitti” dedi.
“Bilmeyerek düştüm bu tuzağa”

Bankasına sitem edip herkesin dikkatli olması gerektiğini söyleyen Güzel, “Hesabımdan 1 saat boyunca işlem yapılırken neden ben banka tarafından uyarılmadım? 200 bin liram gitti. Bu parayla ev yapacaktım. Banka ertesi gün beni arayarak ‘Musa Bey bu harcamayı siz mi yaptınız?’ diye soruyor. Bilmeyerek düştüm bu tuzağa. Bari başkaları düşmesin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir