Kategoriler
Genel

SAKIN YAPMAYIN

Günümüzde hiç yanlarımızdan ayırmadığımız telefonları tuvalete girerken de yanlarımızda sürüklüyoruz. Farkedemediğimiz şey ise telefonlarımız tuvaletteki tüm mikropları üstünde toplayıp, daha sonra elimize, yüzümüze hem de ağzımıza taşınmasına sebep oluyor.


Surrey üniversitesinin yaptığı bir araştırma, telefonları yakınen araştırdı ve cep telefonları üstündeki bakteri adedinin tuvalette tespit edilen b’akteri sayısından 18 kat daha çok olduğunu söyledi. Bu bilgi küçümsenmeyecek kadar önemli.


Hepimizin kullandığı cep telefonlarının asıl h’edefi etkileşim kurmak olsa da bundan sonra nerdeyse her gereksinimizi cep telefonları ile karşılayabiliyoruz. Bu da cep telefonlarının kullanım sürelerinin yükselmesine sebep oluyor.


Arkadaşlarımızla sesli ya da görünümlü bahsetmek gibi çoğu nedenle elimizden düşürmediğimiz cep telefonumuz gerçekte bizi hasta ediyor olabilir mi? Tuvaletlerden Daha Fazla M’ikrop Bulunduruyor:Sürekli elimizde tuttuğumuz telefonlarımızda tespit edilen bakteriler elimize ve elimizden de tüm vücudumuza ve ağzımıza bulaşıyor.
Aft, uçuk, bağışıklık sistemi gibi çoğu sorunun doğmasının başında geliyor. Sifonu çektiğiniz anda klozeti kapatmamanız halinde 3 metreye kadar o m’ikropların uzayabildiğini biliyor muydunuz? Banyo lavabosunun rafında genellikle diş fırçalarımızı bulundururuz bu da çok hatalı bir seçim. Mutlaka kapağı olan bir dolapta tutmalısınız unsurunu az evvel açıkladık 3 metreye kadar sıçrayabiliyor m’ikroplar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.