Kategoriler
Genel

SAKIN YAPMAYIN

İslam Memiş’ten altın ve dolar amacıyla yeni ikaz: Bu H’atayı s’akın yapmayın.

Altın ve dolardaki gidişatın ne yönde olacağı merakla takip edilirken Altın ve Para Pazarları Eksperi İslam Memiş’ten mühim i’kazlar geldi.
Dolardaki yükseliş ve altında dinamiklik devam ederken, Pazar Eksperi İslam Memiş’ten yatırımcılara i’kaz geldi.

Bugün dolar 15 TL’ye civarını kırarken, Altın ise 908 TL seviyelerine tırmandı.

Pazarlar güne dinamik başlarken, yatırımcı ise elindeki altın ve doları değerlendirmek amacıyla makul fırsat tarihi bekliyor.

Peki altın ve dolardaki tırmanış devam edecek mi? İşte İslam Memiş, bütün bu soruların cevabını yanıtladı.

Ha’taya düşmeyin
Altının 900 lira orantısında olmadığını ifade eden Memiş, ekrandaki sasenearı baz alanların yanlış bir yol izlediğini söyledi.

Yıl içersinde yükselişlerin devam edeceğinin altını çizen Memiş şunları kaydetti:

“Dolar kuru uzun bir aradan sonra yurtiçi piyasalarda 15 Lira düzeyinin üstüne yükseldi. 15.30 Lira civarını kuvvetli bir destek oranı olarak kısa vade amacıyla takip edeceğiz. Kısa vade amacıyla takip ettiğimiz bant aralığı alçakta 14.80 yukarıda 15.30 Lira bant aralığı. Yatırımcılar bu bant Aralıklarını yakından takip etmesi gerekiyor”

Yeni zirveler Haziran ve Temmuz’da
Haziran ve Temmuz aylarında yeni zirveler yaşanma ihtimalinin çok kuvvetli bulunduğunu ifade eden Memiş, ”Genellikle Temmuz aylarında yeni zirveler gündeme gelebilir. 15 Lira düzeyinin altına sarkma yaşanırsa dövizle ticaret yapanlar ve döviz borcu olanlar bu fırsatı değerlendirmeli diye düşünüyorum. Genellikle dolar dizininin 104 orantısında bulunduğu bir gündeyiz. Muhtemelen de sene ortamında bu yükselişler devam edecek” ifadelerini kullandı.

Pazardaki baskılamaya dikkat
Amerika Merkez Bankası’nın (FED) sene içersinde toplamda 150 baz faiz artırımı yapabileceğini bildiren Memiş, FED’in aldığı faiz kararlarının pazara olan tesirlerini de değerlendirdi. Memiş, dolarda yaşanan düşüşlerin kalıcı olmadığını söyleyerek, “Doların her geri çekilmesi ya da 15 Lira düzeyinin altındaki sasenear orta ve uzun vade amacıyla kalıcı olmayacağını da bize göstermiş oluyor” ifadelerini kullandı.

Diğer emtia fiyatlarında da bir baskılanma bulunduğunu bildiren Memiş, altın-gümüş gibi emtialar ya da kripto paralarda sert düşüşler yaşanacağını söyledi.

Bankadan al sat yapanlara ikaz
Bankalar üzerinden altın al-sat yapacakları yeniden uyaran Memiş, “Gümüş ve altın fiyatlarının ya da döviz kurlarının ekranda gördüğü fiyatlar ile alakası olmadığını yine belirtmek isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir