Kategoriler
Genel

SELÇUK BAYRAKTAR

Selçuk Bayraktar ABD’li firmaya alan okudu: Bakalım kim evvel yapacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB-3’ü kopyalayan ABD’li şirketle alakalı “Dün bir Amerikalı firma, ‘kısa pistli gemiler amacıyla biz ilk yapacağız’ diye yayında bulundu yalnız bakalım kim evvel yapacak” dedi.


Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İTÜ’lü öğrenciler ile Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisinde buluştu. Burada Baykar’ın faaliyetlerine dair açıklamalarda tespit edilen Bayraktar, şu ana kadar Baykar üretimi insansız platformların ihracatı amacıyla 20’den çok ülkeyle sözleşme imzalandığını vurgulayarak 13’ünde bu insansız platformların aktif olarak kullanıldığını söyledi.


Baykar’ın gelirlerinin %95’inden çoksının ihracattan yaklaştığını ifade eden Bayraktar, Bayraktar TB2’nin dünyada en çok ülkeye ihraç edilen ve en yüksek fiyat ve performans oranına sahip SİHA olduğunu belirtti.
“ABD’Lİ FİRMA İLK BİZ YAPACAĞIZ DEDİ”

Selçuk Bayraktar, sunumu sırasında yeni tasarlanan ve dünyanın kısa pistli deniz platformlarına iniş-kalkış kabiliyetine sahip olacak ilk SİHA’sı olması plan edilen Bayraktar TB3’e de değindi. Bayraktar, “Gerçi dün bir Amerikalı firma, ‘kısa pistli gemiler amacıyla biz ilk yapacağız’ diye yayında bulundu yalnız bakalım kim evvel yapacak” dedi.

ABD’li General Atomics şirketi yönünden tasarlanan MQ-9B STOL İHA, geçen zamanlarda ilk kez kamuoyuna tanıtılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir