Kategoriler
Genel

sert tepki

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretini eleştirerek sert tepki gösterdi ve “Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktür.” açıklamasında bulunmuş oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: Türkiye sıhhat alanında övgüyle bahsedilen bir başarı ele geçirmişsa bunun ilk halkasında doğru yönetim vardır. Başta doktorlarımız sağlık çalışanlamış olurımızın haklı taleplerinin bilincindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 5 müjde çok değerli ve önemli.

Türk Tabipler Birliğine sert tepkiTürk Tabipler Birliği (TTB) Hipokrat yeminlerini çiğneyen yüz karalarıdır. Eğer bu ülkeden gitmesi ihtiyaç duyulan birileri var ise, o da Türk Tabipler Birliği’nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Hekimlerimiz Türk topraklarını terk ediyor diyorlar. Vatanını seven her hekim görevinin başındadır. Bahçeli’den Çanakkale bildiriı
Uluslararası düzenin yeni çerçevesi Çanakkale’de çizilmiştir. Milletler ve medeniyetler mücadelesinin sahnesi Çanakkale’de kurulmuştur. Bu aden vatanı almak istediler vermedik. Yedi düvel üstümüze geldi, boyun eğmedik. Küresel ve bölgesel senaryolar çöpe atılmıştır. Türk vatanı ve Çanakkale ele geçirilememişti. Bize düşen Çanakkale’den ders almak, ihtiyaç olursa yeni bir destan yazmaktır.

Kılıçdaroğlu’nun diyarbakır ziyareti
CHP Genel Başkanı Diyarbakır’da, Çanakkale önlerine gelen zalimlerin izinden yürüdüğünü tescilleyerek, ‘Tarihimiz kirli, yüzleşmemiz gerekir’ mevzuşmuş. Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktür. Türk evveliyatına kirli demek, PKK terör örgütünün vesayeti altında bulunan, Türk ve Türkiye düşmanlarının eline düşen bir zavallının hüsran verici hezeyanıdır. Kılıçdaroğlu Kızılderililerden özür dilediğini açıklamış. Buna diyeceğimiz yoktur. Kızılderililer soykırıma uğramıştır. Kılıçdaroğlu mertse, gözü kesiyorsa ağzında ıslanmış baklayı çıkarsın da görelim.

Kılıçdaroğlu ve Zillet İttifakı ortakları unutmasın ki deposumız Orta Asya, kökümüz söğüt, kollarımız Çanakkale, gövdemiz Türkiye’dir. Kılıçdaroğlu kendi zamanı ile yüzleşebilir, beklentimiz budur. Onun zamanı Türk zamanı değildir. Kendine güveniyorsa ağzındaki baklayı çıkarsın da duyalım. Söyler misin Türk milleti kimden, niçin özür dileyecek? Nedir senin meselen?

Ukrayna – Rusya savaşı
Barışın dışında ikinci bir seçenek yoktur. Karadeniz’in kuzeyinde yeni bir Suriye çıkarmanın hiç kimseye bir faydası yoktur. Rusya ile Ukrayna’yı kapsamına alan ateşkes rejiminin tesisi, kalıcı barış ve çözüm ortamının oluşturulması için tek yol diplomasidir. Türkiye’yi Rusya’ya karşı yaptırımlara zorlayan Batılı ülkelerin tetikçisi olan çevreler, samimi ve dürüst değildir.

Bazı siyasal partilerin Rusya’ya ağır yaptırım uygulanmasını istemeleri, sık sık S-400 konusunu gündeme taşımaları, başkalarının ajandalarına müzahir hareket ettiklerinin teyididir. Birini diğerine tercih etme durumumuz yoktur, Rusya ve Ukrayna’da tarafımız sulhtır. 1 Milyon müslüman öldürülürken NATO neredeydi?
Irak’ta 1 milyon Müslüman öldürülürken bu insanoğlu ne yapıyorlardı? NATO Genel Sekreteri nerede geziyordu? Cansız bedeni sahile vuran Aylan bebek ve yaşama zorlanan, açlıktan kaburgaları çıkan çocukları görmeyen gözler bizlere ne anlatacak? Polonya sınırına yığılan kabahatsuz ve günahsız Ukraynalılar için küresel vicdan titrerken, milyonlarca gariban Suriye’den, Irak’tan, Afganistan’dan kaçıp sığınacak bir liman ararken, Türkiye dışında kimse ilgi göstermedi.

“Bugünkü CHP…”
Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler benzer biçimde davranmaktan vazgeç, emelin nedir, hedefin nedir, kafanın içindeki aslolan gündem nedir? Onu söyle. Kılıçdaroğlu sorularım açıktır. Anlamadığın bir yer varsa elbette sorabilirsin. Devam eden kısıtlıdır, ek süre talebin olursa da, bunu değerlendirmeye hazır olduğumu bilmende yarar vardır. Antalya’da kurulan masa umudun masasıdır, Antalya Zirve’si beklediğimiz barışın ilk adımı olacaktır. Antalya’da kurulan masa umudun masasıdır. Türkiye’de mevcud terör sorunudur. Allah’ın izniyle bu da kökünden kazılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.