Kategoriler
Genel

sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) yeni hava tahmin raporunu yayınladı. 28 Mayıs 2022 itibari ile yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini açıkladı. Yapılan tahminlere göre hava sıcaklıklarının hafta ortasına 4 ila 12 derece arasında yükselmesi bekleniyor.

Son değerlendirmede ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı, Akdeniz’in Toroslar kesimi, Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Konya, Karaman, Niğde, Ardahan ve Kars çevreleri, Edirne’nin kuzeyi, Bursa’nın güneyi, Eskişehir’in batısı ile Van’ın doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bölge bölge hava sıcaklıkları tahmini şu şekilde olacak;

MARMARA

 

Parçalı ve az bulutlu, güney ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kırklareli ve Balıkesir çevreleri ile Edirne’nin kuzey, Bursa’nın güney çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 32°C (Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)
İSTANBUL 28°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

KIRKLARELİ 31°C (Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yerel dolu yağışlı)

 

KOCAELİ 32°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

EGE

 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHİSAR 29°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

DENİZLİ 37°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

İZMİR 33°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

MANİSA 37°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

 

 

5 Günlük Maksimum Sıcaklık Tahmini5 Günlük Maksimum Sıcaklık Tahmini

 

AKDENİZ

 

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Toroslar Mevkii’nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 36°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

ANTALYA 34°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

HATAY 33°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

MERSİN 28°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

İÇ ANADOLU

 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 29°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

ESKİŞEHİR 29°C (Parçalı ve az bulutlu)
KONYA 29°C (Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı)

 

YOZGAT 25°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

BATI KARADENİZ

 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 27°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

DÜZCE 31°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

SİNOP 20°C (Parçalı ve az bulutlu)

 

ZONGULDAK 25°C (Parçalı ve az bulutlu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir