Kategoriler
Genel

SİPER FÜZE

Türkiye’den ‘Siper F’üzesi’ atağı! ‘Vermezseniz vermeyin daha iyisini yaparız’
Cumhurbaşkanlığı Sav’unma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Siper sav’unma sisteminde hed’eflere ulaşmaya devam ediyoruz. “Vermezseniz vermeyin, biz daha iyisini yaparız’ noktasındayız

Cumhurbaşkanlığı Sav’unma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Azerbaycan Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan’da, Siper Hava Sav’unma Sistemi’ne yönelik yürütülen çalışmalara dair değerlendirmede bulundu.

“TESTLER BAŞARILI”

Siper Projesi’nde testlerin arka arkaya devam ettiğini dile getiren Demir, her testin, yeni bir yetenekin denenmesi, sisteme yeni bir yetenek kazandırılması, yeteneklerin geliştirilmesi ya da bir adım öteye taşınması manasına yaklaştığını söyledi. Demir, şu şekilde konuştu: “Her testimiz çok şükür gayet başarılı.

Amaçlanan noktalara ulaşan, onları sağlayan testler oldu. Yakında bir testimiz daha olacak. Bu testlerin bize verilen mesaj, gayet memnuniyetle görüyoruz ki Siper Projemiz aslında yolunda, çok iyi gidiyor.
“VERMEZSENİZ VERMEYİN, DAHA İYİSİNİ YAPARIZ”

Kademeli hava sav’unma düzeneğinin oluşturulmasında, detaylı kademelerde ülkemizin hava sav’unmasında mühim yetenekleri sahaya sağlıyor olacağız.

O yönden bir taraftan Milli Muharip Uçak faaliyetleri devam eder iken bir taraftan da hasımların oluşturabileceği hava üstünlüğünü önlemek hed’efli güzel bir hava sav’unma sistemini yerli olarak kurmak ve bunu hizmete vermek gibi bir yolda yürüyoruz.
İnşallah bu çalışmaların neticesi bundan sonra ülkemiz ‘Patriot mu verdiler, SAMP/T mi aldık, falanca ambargo uygulandı mı’ gibi tartışmaların tamamiyle dışında kalacak. ‘Kardeşim vermezseniz vermeyin, biz daha iyisini yaparız’ deyip devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir