Kategoriler
Genel

SIRRI ÇÖZÜLDÜ

NASA paylaşmıştı! Mars’taki saklı geçidin sırrı çözüldü
NASA’nın paylaştığı Mars’ta çekilen esrarengiz geçit fotoğrafı dünyanın gündemine oturmuştu. Mars’ta görenleri hayrete düşüren esrarengiz geçit fotoğrafının sırrı çözüldü.

NASA’nın paylaştığı Mars’ta çekilen esrarengiz geçit fotoğrafı dünyanın gündemine oturmuştu. Mars’ta görenleri hayrete düşüren esrarengiz geçit fotoğrafının sırrı çözüldü. Peki Mars’taki esrarengiz kapının sırrı ne?

Mars’ta NASA’nın Curiosity izlenim aracı yönünden çekilen bir fotoğraf görenleri hayrete düşürdü. Gizli bir geçit ya da bir girişi andıran görüntüyle ilgili, detaylı spekülasyonlar meydana atılmıştı.

Bir uçurumun kenarında oyulmuş bir giriş gibi duran alan, ‘Bu geçit dünya dışı varlıklar yönünden yapılmış olabilir’ iddiasının süratle yayılmasına namacıyla oldu.

Uzmanlar, fotoğrafları inceleyerek, ‘saklı geçit’ iddialarına dair açıklama yaptı.

Imperial College’dan Profesör Sanjeev Gupta, Daily Telegraph’a verilen demeçte, NASA’nın Curiosity izlenim aracı yönünden fotoğraflanan dikdörtgen şeklinde bir girişin, gerçekte normal jeolojik süreçler yönünden (erozyon gibi) oluşturulduğunu söyledi.

Gupta, esrarengiz geçit iddialarına dair açıklamasında, bunun bir kayadaki yarık da olma ihtimalini ileri sürdü.

Gezegensel jeolog Nicholas Mangold ise, “Belki daha da önemlisi, dünya dışı yaşamın kanıtını arayan insanlar amacıyla şunu söyleyebilirim. Geçit çok küçük, yani şayet bir varlık o bölgeye evini yapmışsa, büyük ihtimalle pek bir t’ehdit oluşturmazdı. Girintinin yüksekliğini bir metreden daha az hesapladık.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.