Kategoriler
Genel

Siz De Yapacaksınız..!

Soğanı K*esip Elinin Üstüne Koydu. Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız.
Soğan her yemeğe koyulan önemli bir sebze. Hangi yemekte kullanırsak kullanalım, soğanın yemeğe harika bir tad verdiği aşikâr. Bu nedenle her mutfağın vazgeçilmezi. Soğanlamış olurın yemekler haricinde de mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? Soğan birçok açıdan sağlığınıza yararlı. Soğan doğal ağrı kesicidir ve antibakteriyel özelliğine haizdir. Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının acısını geçirmekten ateş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor. Aşağıdaki listeden soğanın sağlığımıza olan katkısını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Mutfağınızdan soğanı eksik etmeyin!

1. Sivrisinek Isırıkları
Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kati ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonrasında acı sızı kalmayacak.
2. Kulak AğrsıcaklıkSoğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!
3. Soğuk algınlığı


Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.
4. Ateş
Kulağa acayip geliyor ancak bir öteki ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.
5. Kan Şekeri
Livestrong.Com’da yazılanlara bakılırsa, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.
Bonus:

Sağlığımıza olan katkılarının haricinde, soğanlamış olur aynı vakit evimizin ferah kokmasına yardımcı oluyor. Daha önce soğanın bakterileri yok ettiğini belirtmiştik. Evinizin belirli köşelerine soğan koyarak bakterilerin niçin olduğu istenmeyen kokulardan kurtulabilirsiniz.
Soğanın bilinmeyen bu faydalarını daha önce hiç bilmiyordum. Bundan sonra soğanı yemek yapmak haricinde de kullanacağım.
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak soğanın ne kadar olağanüstü bir sebze olduğunu öğrenmelerini sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir