Kategoriler
Genel

SOFİ ÖMER

Justin Bieber videosunu paylaşmıştı! ‘Sofi Ömer’e öneri yağıyor
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınmış Ömer Çelik (70), Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber’a teşekkür etti. Yöresel kıyafeti, elastik hareketleri ve kendine has figürleriyle ilgi çeken Çelik, “Türkiye dışından da çoğu sevenim var. Sadece Şemdinli’den değil, bundan sonra vatan dışından da öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu çağrılerde artıyor” dedi.

Bölgeye has yöresel kıyafetiyle Halay başı bulunduğu düğünlerde figürleriyle ilgi çeken Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene evvel sosyal medyada paylaşıldı. ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınmış Çelik, görüntülerle beraber ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve etraf illerin yanı sıra İran ve Irak’tan da düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla öneriler almaya başladı. 1’i engelli 10 çocuğu olan Ömer Çelik, geçtiğimiz sene k’anser hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Fakat çağrı amacıyla evine gelen konuklarına ısrarı üstüne yine düğünlere gitmeye başladı.

Şemdinli ilçe merkezine aşağı yukarı 20 kilometre uzaklıktaki Yayla köyünde oturan Çelik’in halay performansı, dansıyla ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın ilgisini çekti. Ünlü şarkıcı, Sofi Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi tespit edilen Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“Yurt dışından da öneri alıyorum”
Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki ünlü şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini mutlu ettiğini bildiren Çelik. 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Çelik, “Özel olarak vasıtayla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar. Zamanla kendime ait çoğu dans ve halay figürü de öğrendim. Düğünlerde yaptığım sıra dışı halaylar çoğu sosyal medya hesabında paylaşıldı. Sadece Şemdinli’den değil, bundan sonra vatan dışından da öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu çağrıler de artıyor. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere ara vermiştim. Vatandaşların ısrarları üstüne yine mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da çoğu sevenim var. Fakat ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum. Şemdinli’den Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir