Kategoriler
Genel

SOKAK KÖPEĞİ

Sokak köpeği deh’şeti! A’ğır yar’alanan kızın dostundan çağrı
Isparta’da kaldığı yurda yürüyen üniversite öğrencisi Rabia Kallı, sokak köpeğinden kaçmaya çalışırken otomobilin çarpması neticesi ağ’ır yar’alandı. Olay esnasında Rabia Kallı ile birlikte olan Hilal Topçu, Isparta’da başıboş köpek problemi olduğunu belirterek, “Başıboş çok köpek var. Rica ediyorum buna çözüm bulunsun.” dedi.

Türkiye’de büyük bir aksilik durumuna gelen sokak köpekleri teh’like saçmaya devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda Antalya’da yaşam sürdüren 10 yaşındaki Mahra, başıboş köpeklerden kaçmak isterken kamyonun çarpmasıyla yaralanarak sağ bacağını kaybetmişti. Benzer bir olay bu kez de Isparta’da yaşandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Rabia Kallı, dostu Hilal Topçu ile birlikte yurda doğru yürürken köpek sesi duyunca korkup yola fır’ladı.

O sırada yoldan geçtiğimiz A.Y.’nin kullandığı otomobil, Kallı’ya çarptı. Ağ’ır yar’alanan Kallı, ihbarla gelen 112 Acil Servis ekipleri yönünden SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Kallı, buradaki araya girmek ardından yoğun bakımda tedaviye alındı.

Muğla’nın Milas eyaletinde yaşam sürdüren Rabia Kallı’nın ailesi, haberi alır almaz Isparta’ya geldi.

Hastanede bildirimde tespit edilen baba Emin Kallı, “Maalesef a’cı bir durum. Kızımın trafik ka’zası geçirdiğini öğrendik, apar topar buraya geldik. Anlatıldığına göre köpekten kor’kmuş, kor’ktuğu amacıyla anında yola fırlamış. Yola fırlayınca geçtiğimiz vasıta çarpmış. Tahmin ediyorum vasıta da süratli olmamış olsaydı birkaç sıyrıkla atlatırdı. Şu an kendisi yoğun bakımda, umutla bekliyoruz.” dedi.
Olay esnasında Rabia Kallı ile birlikte olduğunu bildiren Hilal Topçu ise şu şekilde konuştu:

 

“Biz yurda doğru yürüyorduk. El ele tutuşuyorduk bir anda Rabia bana ‘Hilal köpekler üzerimize geliyor’ dedi. ‘Ne köpeği’ dedim görmemiştim. ‘Hilal köpekler üzerimize doğru geliyor, koş’ dedi. Can havliyle bir anda kendini yola attı. Ben de elini tutuyordum. Sonra direkt yola baktım, araba geliyordu. Ne kendimi ne onu durduracak vaktim vardı. Hiç bir şey yapamadım o an.”

Hilal Topçu, Isparta’da başıboş köpek pro’blemi olduğunu belirterek, “Başıboş çok köpek var. Rica ediyorum buna çözüm bulunsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir