Kategoriler
Genel

SON DAKİKA

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mühim açıklamalar
Kıymetli sporcularımız, sevgili öğrenciler, sizi en kalbi duygularla muhabbetle selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, milletin evine hepiniz hoş geldiniz.

En’gelli kardeşlerimizin, bilhassa de sporcularımızın bu özel gününde sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sözlerimin anında başında buradaki kardeşlerimle beraber bütün engelli vatandaşlarımın En’gelliler Günü’nü kutlama ediyorum. Genellikle son dönemde, en’gellilerimiz sporun değişik branşlarında iftihar ettiğimiz başarılara imza atıyorlar. En’gelli kardeşlerimizin yaşama dört elle sarılmalarında aldığı ilhamla, biz de engelli kardeşlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürme azmimizi kaybetmiyoruz.

EN’GELLİ KARDEŞLERİMİZE SIRTIMIZI DÖNEMEYİZ

Hiç kimse fikrinden, dış görünüşünden ötürü ayrımcılığa maruz bırakamaz. Başkaları sırtını dönse de biz en’gelli kardeşlerimize sırtımızı dönemeyiz. Başkaları görmezden gelse de biz en’gelli kardeşlerimizi ihmal edemeyiz.

FEDAKARLIKTAN KAÇINMAYACAĞIZ

En’gelli kardeşlerimizin yaşama dört elle sarılmalarından aldığımız ilhamla biz de en’gellilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz ve kaçınmayacağız. Her fırsatta ifade ettiğim gibi 85 milyonun her biri devletimizin nazarında eşittir.

ASLA YOK SAYAMAYIZ

Bizim politika ve devlet anlayışımızda kimse ötekileştirilemez. Kimse etnik kimliğinden, meşrebinden, fikrinden hele hele dış görünüşünden ötürü ayrımcılığa maruz bırakılamaz. Başkaları sırtını dönse de biz en’gelli kardeşlerimizi katiyen yok sayamayız. İnsanlarımızın bütününün imkanlardan ve fırsatlardan eşit şekilde faydalanmasını sağlamak da bizim asli görevimizdir.

HEDEFE BİR ADIM DAHA YAKLAŞMIŞ BULUNUYORUZ

Spor aşkı en’gel tanımaz diyerek Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 81 ilde 500 özel eğitim okuluna değişik engelli gruplarının tüketimine sunulmak üzere spor malzemeleri yüklü tırlar yola çıkıyor. Spor aşkı engel tanımaz projesi ile ilaveten eğitimde fırsat eşitliğini her alanda tesis etme hedefine de bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz.

Kremlin Finlandiya’ya ateş püskürdü! Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdü Köprüde pusu, yüzlerce ö’lü var ‘Kaşıkçı Elması’ kayboldu iddialarına Milli Saraylar’dan açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir