Kategoriler
Genel

SON GÖREV

Şe’hide son görev! Başkan Erdoğan: Hayrettin kardeşimle birlikte çok yol yürüdük

Senegal’deki vazifiyeti sırasında geçirdiği kalp k’rizi neticesi şe’hit olan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Ha’rekat Şube Müdürü Hayrettin Eren amacıyla Ahmet Akseki Camii’nde düzenlenen cen’aze töreninde son yolculuğuna uğurlandı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Hayrettin kardeşimle birlikte çok yol yürüdük. Takdir buymuş, şe’hidimizi aldık ve ülkemize döndük.’ dedi.

Eren amacıyla Ahmet Akseki Camisi’nde ikindi namazını müteakiben cen’aze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Sav’unma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, Ankara Valisi Vasip Şahin ve birtakım as’keri yetkililer ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Hayrettin Eren’in ailesi cami avlusunda ta’ziyeleri kabul ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da aile yakınlarının yanına giderek ta’ziyelerini iletti.
– “Hayrettin kardeşimizle bugüne kadar çok yol yürüdük”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yönünden kıldırılan cen’aze namazı ve edilen duaların sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayrettin Eren’in musalladan Hakk’a uğurlandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayrettin kardeşimizle bugüne kadar çok yol yürüdük, çok birlikte olduk. Yine bu defa, Afrika seyahatlerimizde birliktedik. Tabii haberi aldık, kalp k’rizi halini öğrendik. İlgili arkadaşlarımız son ana kadar çok gayret sarf ettiler. Ellerinden gelen bütün gayreti meydana koydular ama ne bir an ileri ne bir an geri, Rabbimizin takdir ettiği o saat gelince emanetini malum alıyor.” ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanı Soylu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da doktorlarla hastaneye giderek son ana kadar Eren’in yanısıra olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Tabii ki takdir buymuş. Şe’hidimizi aldık ve ülkemize döndük. Öncelik ile ailesine ve bütün meslektaşlarına, kardeşlerine sabrı cemil niyaz ediyoruz. Hayrettin kardeşimizin gayretini biliyoruz, bir müdür olarak elinden gelen bütün imkanları her zaman, her yerde, nasıl seferber ettiğini biliyoruz. Rabb’im taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın. Biz kendisini iyi tanıdık, iyi bildik ve Tanrı amacıyla de sevdik. Mesleğe sarılışının ne denli onurlu olduğunu herkezin bildiği bir kardeşimiz olarak uğurluyoruz. Mekanı cennet olsun. Rabb’im bizleri inşallah cennetinde birlikte haşr-u cem eylesin. Tekrar ailesine, camiamıza, meslekteki bütün kardeşlerime sabırlar diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının sonrası Eren’in naaşı çevik kuvvet ve meslektaşlarının omuzlarında dualar ile birlikte cen’aze arabasına taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir