Kategoriler
Genel

Son halini paylaştı

Müjdat Gezen’den korkutan haber! Bir süredir sağlık problemleri ile boğuşuyordu usta sanatçının son durumu ailesini yıktı Müjdat Gezen’den korkutan haber geldi. Sağlık problemleri ile mücadele eden usta isim, son durumu ile ilgili detaylar geldi. 78 yaşındaki usta sanatçı, sevenlerini gözyaşlarına boğdu. Türk tiyatrosunun usta ismi Müjdat Gezen, uzun süredir ekranlardan uzak bir yaşam yaşıyordu. Bir takım sağlık problemleriyle gündeme gelen usta oyuncu sevenlerini çok korkuttu. Ünlü ismin son durumu ile ilgili söylenenler hayranlarına duygu dolu anlar yaşattı
Usta tiyatrocu Müjdat Gezen geçen zamanlarda koronavirüs testi yaptırmıştı. Test neticesi pozitif çıkan ünlü isim sevenlerini çok korkuttu. Sağlık problemleri ile devam ederken, Müjdat Gezen’in son durumu ile ilgili açıklama yapıldı. İşte detaylar…

 

Koronavirüse yakalandı Koronavirüs’e yakalanan ünlü sanatçının sağlık durumunun iyi bulunduğu söylendi. Geçmiş olsun dilekleri geldi Usta sanatçını son durumu ailesini korkuttu.Tüm sevenleri kendine işlemiş olsun dileklerini iletti. Müjdat Gezen kimdir? 29 Ekim 1943’te İstanbul’un Fatih eyaletinde doğdu. İlk sahne yaşamına 1953’te Hırka-i Şerif İlköğretim Okulu’nda adım attı. Aynı sene şiirlerini çocuk dergisinde yayınladı. İstanbul Radyosu Çocuk Kulübü’nde çalışmaya başladı. Ünlü oyuncu çoğu amatör tiyatro sahnelerinde rol aldı.

Sahne yaşamı

 

1960’da profesyonel sahne yaşamı İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda başladı. Aynı sene İstanbul Vefa Lisesi’ni bitirdi. 1963’te ilk sinema filmi olan ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ün çekimlerine başladı. Oyun denemeleri 1963’te özel tiyatrolarına başlayan Müjdat Gezen, Münir Özkul ve Muammer Karaca Tiyatroları’nı kullandı. 1964’te askere gitti. Askerde oyun denemeleri yazan Müjdat Gezen, döndüğünde Ulvi Uraz Tiyatroları’na girdi. 1982’de Grıgırye filminde yer aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi 1991’de Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni etkinliğe geçirdi. 1992 senesinde MSM Ormanı projesini yaşama geçirdi. Müjdat Gezen 2007 senesinden itibaren UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olarak vazife oldu.

 

Birçok ünlü eğitim aldı

 

Birçok ünlü isim MSM’de eğitim aldı. Gökçe Bahadır, Ezgi Mola, Merve Boluğur, Enis Arıkan, İlker Ayrık, Seçkin Özdemir, Şebnem Bozoklu, Başak Daşman, Dolunay Soysert, Gonca Vuslateri gibi isimler de vardı.

 

Özel yaşamı

 

1968’de Gün Irk ile nikah masasına oturdu. 1980 senesinde yollarını ayırdılar. 1988 senesinde Leyla Turgut ile dünya evine girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.