Kategoriler
Genel

SONUNDA BUDA OLDU

Türkiye Gazetesi TIR şoförleri ülkeden kaçtığını iddia etti. Yapılan habere göre asgari ücretle geçinemediğini iddia eden TIR şoförleri çareyi yurtdışına gitmekte buldu.

iktidara yakın Türkiye Gazetesi bugün bir iddiada bulundu. TIR şoförlerine dikkat çeken Türkiye Gazetesi, haberinde içinde TIR şoförlerinin bu sözlerine yer verdi: “Şirketler çok acımasız. Asgari ücret ile direksiyon sallıyoruz.

Avrupa’da maaşlar 3 bin avro. Orada 8 saat, ülkemizde 17 saat direksiyon sallıyoruz.” Haberde yer alan ifadeler şöyle oldu: Pandemi sebebiyle bozulan tedarik zinciri, dünya ticaretini tehdit etmeye devam ediyor. Özellikle uluslararası taşımacılık sektörü, tır şoförü bulmakta zorluk çekiyor.

Uluslararası Kara Taşımacılığı Birliği raporuna göre bütün dünyada tır şoförü ihtiyacı, geçen yıla göre yüzde 20 artmış durumda. Türkiye’de ise bu açık daha fazla. Çünkü yurt dışından gelen ihtiyacı değerlendiren Türk tır şoförleri, yüksek maaşlar ile ülkeyi terk ediyor. Dolayısıyla ülke içinde tır şoförü bulmak gittikçe zorlaşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir