Kategoriler
Genel

SONUNDA GELDİ.!

İkinci el araba ve fiyatlar ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 50 düştü, 15 Ağustos’tan itibaren…

 

İkinci el otomobillerle ilgili son dakika açıklaması geldi! Yüzde 50’ye yakın düşüş yaşandı. Mayıs ve haziran aylarında bayilere akın eden vatandaşlar talep yoğunluğuna neden olmuştu. Bayram döneminde çoğu vatandaş araç ihtiyacını karşıladı. Şimdilerde ise ikinci el otomobil satışları durgun seyrediyor. Satışlarda yüzde 50’ye yakın düşüş gözlemleniyor. Piyasaların tatil dönüşünde normale döneceğini belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Otomotiv

Meclis Üyesi Fahrettin Batı, herkesin sıfır veya ikinci el araç ihtiyacı olacağını belirtti. Öte yandan geçtiğimiz günlerde ÖTV’deki düzenleme yetkisinin cumhurbaşkanına geçirilmesi, otomobil piyasasında olumlu etki yaptı. ÖTV’de yapılması beklenen indirim söylentisi şimdiden ikinci el piyasasında fiyatların düşmesine neden oldu. İşte araç piyasasında son gelişmeler… Otomobil ihtiyaçlarını ilkbahar aylarında alarak karşılayan birtakım vatandaşlar, yazın gelmesi ile beraber tatil bölgelerine ve memleketlerine gitti. İkinci el otomotiv pazarında bu amaçla bir sakinlik yaşanıyor.

 

İkinci el vasıta satışında yüzde 50’ye yakın düşüş yaşandığını dile getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Otomotiv Meclis Üyesi ve Kocaeli Oto Ticaret Merkezi Başkanı Fahrettin Batı, “İkinci el otomotiv sektörü son geçen 1 aya kadar iyiydi. Bayram tatilinin girmesi ve tatil nedeniyle herkes vasıta gereksiniminı mayıs ve haziran ayında çözerek tatile ya da memleketlerine döndü.‘BAYİLERE YETERLİ ARAÇ GELMİYOR’ Otomobil bayilerine çok vasıta gelmediğini bildiren Batı, “Bunun nedeni her bireyin bildiği gibi birkaç senedir süren çip krizi ve kablo krizinden kaynaklı. Bir bayi aşağı yukarı 1 ayda yüz vasıta satacak kapasitesi varsa maksimum 20-25 vasıta arası geliyor ve bunu herkese yetiştiremiyorlar. Bu kısıtlama biraz daha devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir