Kategoriler
Genel

Sosyal Medya Bunu Konuşuyor.’

HDP’li Gergerlioğlu’nu zor durumda bırakan soru: HDP özerk bir devlet mi talep ediyor? HDP’li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Oğuzhan Uğur’un programında zor anlar yaşadı. Gergerlioğlu’nun Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan’ın, “HDP Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?” sorusuna yanıt verirken kaçamak sözler kullanması dikkat çektiSosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur’un Youtube’taki kanalı olan Babala TV’nin mevzuğu olan HDP ulusvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, uygulamada kendine yöneltilen soruları yanıtladı. Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan’ın, “HDP Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?” sorusuyla karşılaşan Gergerlioğlu’nun soruya net olarak yanıt vermemesi ilgi çekti.
Gergerlioğlu’nu zor hala düşürdü

Beyza Tufan’ın HDP ile terör teşkilatı arasındaki bağlantısı ile ilgili sorduğu birtakım suallere yanıt vermeye çalışan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun suallere net bir yanıt vermemesi gözlerden kaçmadı. Gergerlioğlu ‘’HDP özerk bir devlet mi talep ediyor?’’ sorusuna yanıt olarak ‘’Böyle bir talep yok’’ biçiminde yanıt verdi.
Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan’ın sosyal medyada da gündem olan sorusu şöyle:

“Bir ulusvekili önadıyla karşımda olmanız benim için bişi ifade etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 yıldır bir Kürt bozukluğu, Kürt bozukluğu… Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt bozukluğu dediğiniz şey tam anlamıyla nedir?

Anayasamızda Türk ve Kürtler için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kürt çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kürde devlet engel oldu? Meclis’e dönüp baktığımızda terör örgütüne bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen 50 vekille temsil hakkına sahipsiniz. AK Parti ve CHP’ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Parti’de dahi Kürt siyasetçiler var. Her arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz adına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir