Kategoriler
Genel

SUNGUR

Dışa bağımlılığı bitirecek! İsmail Demir: İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili
Cumhurbaşkanlığı S’avunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ‘Portatif hava s’avunma r’oket sistemimiz SUNGUR, platformlardan sonra tek er yönünden omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde. İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR S’ilah Sisteminin ilk kafilesini TSK’ya teslim ettik. Hayırlı olsun.’ dedi. SUNGUR’un yeni versiyonu dışa bağımlılığı bitirecek.

Cumhurbaşkanlığı S’avunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Twitter üzerinden, SUNGUR Hava S’avunma F’üze Sistemi’nin yeni sürümüne dair bir paylaşım yaptı.


İHA VE J’ETLERE KARŞI ETKİLİ

İHA’lar, j’etler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR S’ilah Sisteminin ilk kafilesi hizmete girdi.
S’avunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medyadan yaptığı bildirimde şu ifadelere yer verdi:
“Portatif hava s’zavunma r’oket sistemimiz SUNGUR, platformlardan sonra tek er yönünden omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde!

İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR S’ilah Sisteminin ilk kafilesini T’SK’ya teslim ettik. Hayırlı olsun!

SUNGUR S’ilah Sistemi, muadillerine göre daha uzun m’enzili ve d’üşman nedenlere gözün görme mesafesinden daha uzak mesafeden kilitlenme olanağı sunan, aldatmaya yönelik karşı tedbirlere sağlam Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığı ile öne çıkıyor.

Artık vatan dışına bağımlı kalmayacağımız bu düzenin tasarım, geliştirme ve üretiminde emeği olan herkesi kutlama ediyorum.

Her vakit söylüyoruz. Bir şey insan yapısıysa biz en iyisini yapabiliriz.

Bu vatan ve bu ulus aşkıyla çalışan s’avunma sanayii ailemize selam olsun!”
Portatif hava s’avunma r’oket sistemimiz SUNGUR, platformlardan sonra tek er yönünden omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde!

İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR S’ilah Sisteminin ilk kafilesini T’SK’ya teslim ettik. Hayırlı olsun!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir