Kategoriler
Genel

talih kuşu kondu

Türkiye’ye yeni petrol müjdesi! Bütün zamanların en yüksek sondajı yapılacak…
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin, “Yeni sene için şuandan amaç belirledik.

Batman bölgesinde 50 bin varil olmak üzere başka bölgelerle birlikte günlük petrol üretimini 65 bin varile çıkarmayı planlıyoruz. 150 arama kuyusuyla bütün zamanların en yüksek sondajına da ulaşmayı amaçliyoruz” dedi.atman’daki petrol sahalarında araştırmalar yapan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, DHA’ya konuştu. Sınırdaki yeni petrol kuyularının TPAO’nun yeni üretim sahaları olacağını bildiren Bilgin, “Petrol aramasını yalnızca karalarda yürüttüğümüz bir etkinlik olarak görmüyoruz. Son dönemde 8’i Akdeniz olmak üzere Karadeniz ile birlikte toplam 16 deniz kuyusunu başarı ile tamamladık.

Karadeniz ve Sakarya’da gaz sahalarında çok mühim gaz keşifleri gerçekleştirildi” diye konuştu. Bilgin, 2021’de karada ülkenin petrol rezervlerine 60 milyon varil rezerv ekleyerek katkı sağladıklarını söyledi. Bilgin “Yeni sene için şuandan amaç belirledik. Batman bölgesinde 50 bin varil olmak üzere başka bölgelerle birlikte günlük petrol üretimini 65 bin varile çıkarmayı planlıyoruz. 150 arama kuyusuyla bütün zamanların en yüksek sondajına da ulaşmayı amaçliyoruz” dedi. ‘BATMAN’DA GÜNLÜK ÜRETİM 42 BİN VARİL’

 

TPAO’nun Batman bölgesinde bu sene günlük üretiminin 42 bin varile ulaştığını kaydeden Melih Han Bilgin, “Batman’da tabii Türkiye tarihinin rekorları kırılıyor. Günlük 42 bin varil üretimi yapıldığını söylüyorum. Batman’da yeni senede yeni amaçlarımız var, günlük 50 bin varil ham petrol planlıyoruz. Günlük üretimde 2022 senesinde günde tek başına Batman bölgesinin 50 bin varil üretilmesinin yanı sıra başka bölgelerimizle birlikte toplam günlük üretimimizi 65 bin varile çıkararak cumhuriyet tarihin rekorlarını önümüzdeki sene kırmayı amaçliyoruz. İnşallah aramalarda göstereceğimiz başarılarla halkımıza da bu müjdeleri veririz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir