Kategoriler
Genel

TARİH VERİLDİ

Meteoroloji uzmanının değerlendirmelerine göre İstanbul’a kar yağışı geliyor. İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt, tarih vererek, “Çok ciddi anlamda yoğun ve etkili kar yağışları bekliyoruz” dedi.

Meteoroloji’nin yaptığı değerlendirmelere göre bu hafta Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek. Soğuk ve yağışlı hava etkisini göstermeye başlarken İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kar yağışı için gözler uzmanların açıklamalarına çevrildi. Uzmanların değerlendirmelerine göre İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir gibi yerler ocak ayında yoğun kar yağışı etkisi altında olacak.

“İLK CİDDİ KIŞ PROVASI YAPILACAK”

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Aralık ayının 10-15’i arasında ilk ciddi kış provası yapılacak. Aralık’ın 20’sinden sonra özellikle yılbaşından sonra ise 2022-2023 La nina kışı tam olarak etkisini yansıtmaya başlayacak ve ocak ayında da çok ciddi anlamda yoğun ve etkili kar yağışları bekliyoruz. Bu yoğun kar yağışı en fazla Marmara bölgesini etkileyecek. İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir gibi yerler etkilenecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir