Kategoriler
Genel

Tarih Verildi…

ALTIN VE DOLAR ALIP SATACAKLARA CİDDİ UYARI GELDİ! Az önce açıklamayı yaptılar.. Önümüzde ki hafta başlıyor! Güne yükselişle başlayan gram altın 970 liraya kadar tırmandı. Dolar ise 16.35 TL’yi aşarak son 6 ayın zirvesini gördü. Yatırımcılar ise hem altının hem de doların yükselmesiyle ne yapacaklarını şaşırdı. Peki gram altın daha ne kadar yükselecek? Altın ve dolar için alım fırsatı ne zaman? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları uyararak yatırım için doğru zamanı açıkladı. Korku ve panik ile altın ve dolara giriş yapmanın doğru olmadığını belirten

İslam Memiş, yatırımcıların sabırlı olmaları gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin dolarda kırmızı çizgisi 16.40 TL olduğunu vurgulayan İslam Memiş, gaza gelmeyin uyarısında bulundu. Altın fiyatlarındaki yükseliş yeni günde de devam ediyor. Gram altın 970 liraya kadar çıktı. Dolar ise 16.35 TL’yi aşarak son 6 ayın zirvesini yenilemiş oldu. Yatırımcılar ise altın ve dolar için doğru yatırım seviyelerini araştırmaya başladı. Peki altın ve dolar almak isteyenler için doğru seviyeler bu mu? Alım için doğru zaman ne zaman? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, güncel rakamlar üzerinden yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

ALTIN İÇİN ALIM FIRSATINI AÇIKLADI

İslam Memiş sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak yatırımcılara uyarılarda bulundu. Altında kar satışlarını beklediğini belirten İslam Memiş, dolardaki yükselişin geçici olduğunu söyledi. İşte İslam Memiş’in açıklamaları; “Altın ve gümüşün ons fiyatında kısa vade için kar satışları bekliyorum. 1.830 $ destek seviyesi. Düşüşleri alım fırsatı olarak 1.830-1.880 $ aralığını takip edeceğim. Bugün tekrar satış gelebilir. 1.830 $ seviyesinin üzerini pozitif göreceğim.” “

GAZA GELMEYİN, SOĞUK KANLI OLUN” Korku ve panikle dolara, altına ve gümüşe giriş yapma zamanı değil. Bu konuda sabırlı olmak gerekiyor. Türkiye, dolarda kırmızı çizgi olarak 16.40 TL’yi belirlemiştir. Vatandaşlar gaza gelmesin, soğuk kanlılığını korusun.” “BURADAN DOLAR VE ALTIN ALINMAZ” “Bu seviyeler daha önce alanların kar yapma seviyeleri. Bu seviyelerden maliyet yapmak mantıklı değil. Doların 16.40 TL’yi bulmasından sonra aşağı yönlü bir düşüş trendi görebiliriz. Altında ve dolarda ciddi anlamda bir yükseliş trendi var. Buradan dolar ve altın alınmaz. Alınacaksa bile kademeli alım yapmak gerekiyor”

FED’İN KARARI BEKLENİYOR Altın fiyatları ABD Merkez Bankası(Fed) tutanakları ile yönünü bulacak. Fed, 3-4 Mayıs tarihli toplantısına ilişkin tutanakları açıklayacak. Önemli veri öncesi Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed’in aşırı yüksek enflasyon ile başa çıkmak için faizleri artırmaya devam edebileceğini, faiz artırımlarının ekonomiyi resesyona sokmayacağına inandığını söyledi. Emtia uzmanları piyasalarda bu hafta oynaklığın devam edeceğinin altını çizdi. Güne yükselişle başlayan gram altın 970 liraya kadar tırmandı.

Dolar ise 16.35 TL’yi aşarak son 6 ayın zirvesini gördü. Yatırımcılar ise hem altının hem de doların yükselmesiyle ne yapacaklarını şaşırdı. Peki gram altın daha ne kadar yükselecek? Altın ve dolar için alım fırsatı ne zaman? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları uyararak yatırım için doğru zamanı açıkladı. Korku ve panik ile altın ve dolara giriş yapmanın doğru olmadığını belirten İslam Memiş, yatırımcıların sabırlı olmaları gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin dolarda kırmızı çizgisi 16.40 TL olduğunu vurgulayan İslam Memiş, gaza gelmeyin uyarısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.