Kategoriler
Genel

tarih verildi

Milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın, Ukrayna’yı işgal etmeye kalkışan Rusya’nın en geç 10 yıl içinde dağılacağını açıkladı. 20. Dönem Zonguldak Milletvekili ve milli Görüş Platformu Sözcüsü Necmettin Aydın, Rusya’nın en geç 10 yıl içinde yıkılacağını söylemiş oldu. Bir basın bildirisi gösteren Necmettin Aydın, Sovyetler Birliği’nin (SSCB) yıkılışını hatırlatarak “Şimdiden Rus halkı ayaklanmıştır” dedi.

SSCB’nin 1979 yılında Afganistan’ı işgal ettiğini, işgalden 10 yıl sonrasında Sovyetler’in dağıldığını ve 5 yeni Müslüman Türk devletinin ortaya çıktığını anımsatan Aydın, “Şimdi Ukrayna’yı işgal eden Rusya en geç 10 yıl içinde yıkılacak ve yine içinden beş Müslüman Türk devleti çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Rusya Lideri Vladimir Putin’in ABD ve Avrupalı devletleri karşısına aldığını belirten Aydın, Suriye’yi kan gölüne çeviren Putin’in Ukrayna’da boğulacağını dile getirdi. Emperyalistlerin devamlı kaybettiğini belirten Aydın, “Yakın tarihimizde, Vietnam ve Afganistan en güzel örnektir” dedi.

Rusya’nın iki dünya harbinde da ABD ve İngiltere ile müttefik olduğundan yok olmaktan kurtulduğunu söyleyen Aydın, Rusya’yı dünyanın “en faşist devleti” olarak tanımladı. SSCB artığı Rusya Cumhuriyeti Ukrayna’ya girdi. Yıkılışı on yıl sürmeyecektir ve içinden en az beş Müslüman Türk devleti daha çıkacaktır” diyen Aydın şöyle devam etti:

“informasyon-teknoloji ve paraya haiz olanlar galip gelmektedir ve 300 senedir Batı’nın elindedir ve sonunda onlar kazanmaktadır. Elbette inanç en üstündür Çanakkale’de hepsine galip geldik fakat 1. Dünya savaşından yenik ayrıldık. Endülüsün batılılarca Bağdat’ın Moğollarca yağmalanmasından sonra İslam aleminde ilim ve medeniyet gelişmesi durmuştur, ancak yeni bir uyanış da başlamıştır.”

Necmettin Aydın yaptığı açıklamanın devamında şunları kaydetti:

“aslen Rusya çok eski tarihi olan bir devlet değildir. Aslı 12. Yüzyıldaki Moskova kontluğuna dayanır ve Altın Orda devletine bağlıdır ve tüm Kafkaslar ve zaten Asya çoğunlukla Müslüman Türk yurdudur. İslam’ın tekrar doğuşuna rahim olacak kadar cami medrese tohum olacak kadar cemaat hala mevcuttur ve o günler yakındır. Hatta Ermenistan’da Erivan’ da bile hala ayakta kalmış camiler ve cemaatler vardır. Normal olarak Uygur Müslüman Türklerinin kurtuluşu yakındır.

Bu günkü halimizin sebebi de aslına bakarsak kendimiziz. örneğin Altın Orda devletini yıkan ve bugünkü Rusya’nın ortaya çıkmasına neden olan Timur’dur. 12. Yüzyıldan 16. Yüzyıla kadar kendi kavgamız yüzünden Avrupa güçlenmiştir.

Timur-senedirım, Fatih-Uzun Hasan, Yavuz – Şah İsmail, Tomambay kavgaları olmasaydı senedirım İstanbul’u, Fatih Romay’ı, Yavuz dünyayı alırdı. Endülüs yıkılmaz, Devleti-ebed ve devleti dünya olurduk. İnanıyoruz ki bugünkü Türkiye’nin yürüyüşü bu düşsel gerçekleştirme yolundadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.