Kategoriler
Genel

TB2 için ülkeler sıraya girdi!

Selçuk Bayraktarın yönetiminde üretilen Bayraktar TB2 Akıncı savunmanında göz bebeği haline geldi.Bayraktar TB2 dünyada sayılı örneği olan müdafa aracı olarak da dünya tarihinde yer almayı başardı… Dünyada ilk 10 içinde: Bayraktar TB2’ye devasa bir ülke talip oldu

Dünyanın en büyük 10 ordusundan birine haiz olan İtalya, gelecek planlarında Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ye verdi. İtalyanların Bayraktar TB2’ye talip olması dünya basınında gündem oldu.
NATO’ya üye ülkelerden birisi olan ve dünyanın en büyük ordularından birisine sahip olan İtalya, Türk savunma sanayisinin parlayan yıldızı Bayraktar TB’ye gelecek planlarında yer verdi. Türkiye’nin bir çok ülkeye ihrac etmiş olduğu ve terör operasyonlarında kritik katkılar sağlayan Bayraktar TB2’ye İtalyanların talip olması dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Bayraktar TB2’ye devasa bir ülke talip oldu
Dün akşam saatlerinde İtalyan Silahlı Kuvvetleri tarafınca paylaşılan savaş alanı simülasyonunda, son yıllarda büyük başarılara imza atan Baykar’ın ürettiği Bayraktar TB2 de yer aldı. Bayraktar TB2 İtalya
hemen hemen İtalyan envanterine girmeyen Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’nin simülasyonda yer alması yabancı basında da büyük yankı uyandırdı. İtalya’nın bu alımı gerçekleşirse, Bayraktar TB2’leri satın alan en büyük NATO ülkesi olmuş olacak. Çünkü İtalya, Avrupa Birliği ve NATO’da dünyanın en büyük 10 ordusu arasında gösteriliyor.

İtalya’nın önümüzdeki aylarda Türkiye’ye Bayraktar TB2 için resmi talepte bulunacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir