Kategoriler
Genel

tb2 jesti ‘

Baykar’dan Litvanya’ya Bayraktar TB2 jesti! ”Hayranlık hissediyorum”
Baykar Teknoloji’nin Litvanya’ya bedava verilen Bayraktar TB2’nin teslim töreni yapıldı. Ukrayna’nın Vilnius Büyükelçisi Petro Besta, ‘Bu büyük kuşu gördüğümde şükran ve hayranlık hissediyorum.’ diye konuştu.

Siauliai Hava Üssü’nde düzenlenen törene Litvanya S’avunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna’nın Vilnius Büyükelçisi Petro Besta ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar katıldı.

Bayraktar, kampanyayı organize eden Laisves TV’ye yaptığı konuşmada, “Yüz binlerce Litvanyalının gönüllü bulunduğu bu kampanyadan çok etkilendik. Şirket olarak bir şeyler gerçekleştirmek istedik. Bayraktar TB2’yi bedava vermek, Litvanyalıların dayanışmasına katkıda bulunmak istedik.” dedi.

Bayraktar’ın kendini pek çok platformda kanıtlamış yüksek teknolojiye sahip bulunduğunu ifade eden Bayraktar, gurur duyduğunu, Ukrayna’ya barış getirmesi ve ülkenin egemenliğini koruması amacıyla yarar sağlaması temennisinde bulundu.

Büyükelçi Besta da “Bu büyük kuşu gördüğümde şükran ve hayranlık hissediyorum.” diyerek bunun hükümetler ya da büyük şirketler yönünden değil, sıradan halk yardımıyla elde edilmiş olmasını “mucize” olarak niteledi.

Litvanya’nın Siauliai üssünde Ukrayna’ya gitmeyi bekleyen, Türkiye’nin ilk milli ve orjinal SİHA’sı (Silahlı İnsansız Hava Aracı) Bayraktar TB2’nin üstünde “Bayraktar’ın armağanıdır” yazıyor.

Litvanya halkı, Ukrayna amacıyla Bayraktar TB2 satın alabilmek amacıyla kampanya düzenlemiş, 3 gün içersinde 6 milyon avro toplanmıştı. Baykar Teknoloji de bunun üstüne Bayraktar TB2’yi Litvanya’ya bedava sağlayacaklarını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir