Kategoriler
Genel

Togg sürprizi

Endüstri ve Teknoloji Bakanlığından meydana getirilen açıklamaya göre, Bakanlar Varank ve Nebati, Togg’un Gemlik tesisini ziyaret etti. Togg’un testlere giren en üst versiyonu, bu defa iki bakanı ağırladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Togg’un direksiyonuna geçerek deneme sürüşü yaptı. Tesisin yüzde 76’sı tamamlandı Daha sonra Varank ve Nebati ile beraberindekiler Togg Gemlik tesisinin inşaatında araştırmalarda bulunmuş oldu. İncelemelerde 1491 personelin çalıştığı Togg’un Gemlik tesislerinin makine ve hat kurulumları hariç yüzde 76’sının tamamladığı bilgisi verildi. Tesiste inşa edilen kontrol pistinde de sona yaklaşıldığı aktarıldı.

İncelemelerin ardından iki bakan Togg’un ilk üretilecek SUV modelinin en üst versiyonunun kırmızı beyaz renkli kontrol aracının direksiyonuna geçti. İlk olarak Togg’un koltuğuna oturan Bakan Nebati, “Türkiye’de Bursa’da Gemlik’te kendi üretimimiz olan Togg SUV modelinin en üst versiyonunda genel müdür ve milletvekillerimizle birlikte oturuyoruz. Bu müthiş bir duygu.” ifadelerini kullandı. Togg Üst Yöneticisi Karakaş’ın yardımcı pilotluğunu yaptığı Bakan Nebati’ye AK Parti Bursa milletvekilleri Ahmet Kılıç, Refik Özen ve Atilla Ödünç birlikte rol aldı. Bakan Nebati, test pistinde iki tur attı.

Bakan Varank, kabine arkadaşı Nebati için “görmüş olduğunüz şeklinde arabayı bırakmıyor aslında bir iki tur da ben atacaktım fakat müsaade etmiyor.” esprisini yaptı. Bakan Nebati’nin deneme sürüşü sonrası yaptığı ilk yorum, “mükemmel çok çok iyi. Benim testimi geçti. Tanrı hayırlısını kılsın inştanrı.” oldu.

Öğrencilere Togg sürprizi Daha sonra Bakan Varank da Karakaş eşliğinde şoför koltuğuna oturdu. Togg’un arka koltuğunda Bakan Varank’ın toplumsal medya üzerinden yaptığı çağrı sonucu davet edilen iki öğrenci yer aldı. Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Sena Bahadıroğlu ve Ferit Yiğit Balaban, Varank’ın test sürüşüne birlikte rol aldı. Aracın direksiyonunda değerlendirmelerde bulunan Bakan Varank, “Dışardan da içeriden de albenisi var. İnsan içine girince kendini güvende hissediyor, son teknoloji bir ürün olduğundan gurur duyuyor. Bunu Türkiye’den mühendislerin, teknik insanoğluın yapmış olması, baştan sona Türkiye’den çıkmış olması çok değerli bir iş. Araç piyasaya çıktığında yalnız hepimiz değil, 84 milyon gurur duyacak.” diye mevzuştu.

Varank’ın sürüş sonrası, “Uçtuk hakkaten, ivmelenmesi çok iyi arkadaşlarımızı kutlama ediyorum. Bu işi bu şekilde başarmış olmaları, bu kadar başarılı bir otomobil üretmiş olmaları hakkaten gurur verici.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Dönüşen endüstriye yanıt” Mobilite ekosisteminin çok hızlı dönüştüğünü belirten Varank, “Dünyada sanayi çok hızlı dönüşüyor. İşte bu araç, aslında Türkiye’nin dönüşen endüstriye verdiği cevap. Biz Togg ile Türkiye’deki özellikle tedarikçileri yan sanayiyi tüm üreticileri de dönüştürmüş olacağız. Endüstrimizi dönüştürmüş olacağız. Bu şekilde işaret fişeği bir projenin içinde arkadaşlarımızla beraber yer almak hakikaten gurur verici.” diye konuştu.

Varank’a birlikte rol alan öğrencilerden Sena Bahadıroğlu da “Arabayı çok güzel buldum, çok keyifliydi.” dedi. Ferit Yiğit Balaban da “Bakanımız arabayı çok güzel kullandı. Fazlaca konforlu ve güvenlik hissi veren bir araba bakanımıza bile dayanabildi ise…” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir