Kategoriler
Genel

TURGUT ÖZAL

Turgut Özal’ın ö’ldürüldüğüne inanmak amacıyla k’uvvetli sebepler var
Turgut Özal’ın ö’lüm sene dönümü amacıyla mesaj sunan AK Partili Metin Külünk, “Milletimizin Turgut Özal’ın ö’ldürüldüğüne inanmak amacıyla k’uvvetli sebepleri vardır. Çünkü; daha evvel açık ve saklı su’ikast girişimlerine uğramıştı.” dedi.

 

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ö’lüm sene dönümünde yaptığı paylaşımda, “8. Cumhurbaşkanı olarak 1993’de ahirete intikal eden rAhmetli Turgut Özal’ın nasıl ö’ldüğü sorusu halen şüphelidir. Milletimizin Turgut Özal’ın ö’ldürüldüğüne inanmak amacıyla kuvvetli sebepleri vardır. Çünkü; daha evvel açık ve saklı s’uikast girişimlerine uğramıştı.” görüşünü savundu.

Külünk Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Batıyı aklen okuyabilen, Batı İle farkı kapatabilmek amacıyla ne yapmalıyız sorusuna yanıt arayan bir devlet adamıdır. RAhmetli Özal, “Bireyin devlet amacıyla değil, devletin fert amacıyla var olduğu” anlayışını sav’undu. 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, 66 senelik ömrünü, Türkiye’nin özgür, demokratik ve sivil bir yapıya kavuşması amacıyla adamıştır. Türkiye’ye kurulan büyük oyunu görmüş ve P’KK ter’örünü bitirmek amacıyla köklü adımlar atmak istemiştir.” düşüncesini dile getirdi.

Külünk şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye amacıyla mega projeler olan 2.Boğaz köprüsü, GAP Projesi, Telekomünikasyon, Elektrik, Yol altyapısı ile Turizmi ve İhracatı teşvik etmek gibi dev devrimlere imza atmıştır.Ve artışın önünü açmak amacıyla büyük çaba göstermiştir.

Türkiye’deki bütün yerli politikacılerin ve liderlerin başına ne gelmiş ya da getirilmişse rAhmetli Özal içersinde aynı tehditler yaşanmış ve şehit edilmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk de dahil olmak üzere, A.Menderes, N.Erbakan, T.Özal, A.Türkeş, M. Yazıcıoğlu vb gibi “evvel Türkiye” diyen politikacı ve liderler hangi mahfillerce düş’man görülmüşse bugün Sayın Erdoğan’da aynı mahfillerle mücadele etmektedir.

1993 senesi çoğu mühim olayın yaşandığı Türkiye amacıyla karabasan gibi çöken bir senedı. Türkiye, 1993’te 13 büyük olay yaşadı. 33 erimizin şe’hit edilmesi, Başbağlar katliamı, Sivas hadiselerı, Uğur Mumcu, Tuğ.B.Aydın, Binb.C.Ersever, Org. Eşref Bitlis suikastleri ve Adnan Kahveci’nin ö’lümü ile süren karanlık hadiseler serisi, Turgut Özal’ın ve’fatıyla zirveye çıkmıştı.

Turgut Özal, 17 Nisan 1993 senesinde 5 ülkeyi amacıylae alan 12 günlük Türkistan gezisinden sonra Cumhurbaşkanlığı döneminde Ankara’da yaşama gözlerini yumdu. Bugün tekrar inşa etmeye çalıştığımız çoğu proje ve eylemi hayal ettiği amacıyla ş’ehit edildi. Bu ulus en karanlık senelerinde bile teslim olmamış, milli mücadele senelerinde ve ardından ki darbeler ve her türlü yoklukta bile umutsuz olmamıştır. 93 senesi gibi bir karabasan bile bizi yolumuzdan çevirememiştir. 15 Temmuz İşgal girişimine çıplak elleriyle dur diyen büyük ulusimiz kuşkusuz lidersiz kalmaz kalmayacaktır. Ve bugün Sayın Erdoğan özcülüğünde Türkiye’mizin mücadelesi sürüyor sürecektir

Binlerce senelik bir dava ve yolcuğun adıdır Türkiye ve Türk ulusi, yarınlarımıza inanan işlemişte ki bütün liderlerimizin açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz. Dünden bugüne gelmiş işlemiş olan kendisine güvenen, devletine ve ulusine inanan, tarihiyle barışık, Anadolu kültürü kardeşliği ve inancını benimsemiş bütün liderlerimizin mekanı cennet olsun, ruhu şad olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir