Kategoriler
Genel

TÜRK DONANMASI

Türk don’anmasının g’ücüne g2üç katacak! Yapımına başlandı
Milli Sav’unama Bakanlığı, Türk donanmasını gü’cüne g’üç katacak olan açık deniz kara’kol gemisi ‘Akhisar’ın blok inşaatlarının başladığını bildirdi.

Bakanlıktan oluşturulan bildirime göre, yapım çalışmaları As’keri Fabrika ve Tersane İşletme (ASFAT) AŞ ana yükleniciliğinde İstanbul Tersanesi Komutanlığında yürütülen “Akhisar”ın blok inşaatlarına başlama komutunu, şehit Piyade Er Faruk Özdadlı’nın ağabeyi Cengiz Özdadlı ve gazi Sevinç Köksal verdi.

2023’TE DENİZE İNDİRİLECEK
“Akhisar”ın 2023’te denize indirilmesi planlanıyor.

AKHİSAR Açık Deniz Karakol Gemisi’nin, 2023 senesi ortamında Türk Deniz Kuv’vetleri Komutanlığı’na teslim edilmesi planlanıyor. Gemi 76 milimetrelik baş topuna ve helikopterler ile insansız hava araçlarının tüketimi amacıyla bir helikopter pistine sahip olacak. MİLGEM ADA Sınıfı Korvet tasarımı baz alınarak tasarlanan Açık Deniz Karakol Gemisi, daha yalın sil’ah ve duyarga yüküne sahip olacak.

İLK SAÇ KESİMİ 2021’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MİLGEM Sınıfı korvetlerin devamı niteliğinde olup, dizaynı gereksinimlere göre yine oluşturulan ve Kasım 2020’de imzalanan sözleşme kapsamında iki adet tedarik edilecek olan Açık Deniz Kara’kol Gemisi’nin ilki olan TCG AKHİSAR amacıyla ilk sac kesimi, 15 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir