Kategoriler
Genel

TÜRKİYE AÇIKLAMASI

ABD’den Türkiye açıklaması
ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo’nun geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde, çevresel ekonomik meselelerin, ter’örün finansmanıyla mücadelenin ve Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı sav’aşın görüşüldüğü bildirildi.

ABD Hazine Bakanlığından oluşturulan açıklamada, Bakan Yardımcısı Adeyemo’nun 22-24 Haziran’da NATO müttefiki ve ortağı Türkiye’yi ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, Adeyemo’nun çevresel ekonomik meseleleri, t’erörün finansmanıyla mücadeleyi ve Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı s’avaşı görüşmek üzere Türkiye’ye gittiği kaydedildi.

Adeyemo’nun Ankara’da Dışişleri Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığından yetkililerle bir araya geldiği belirti edilen açıklamada, İstanbul’da ise finans kurumlarıyla Türkiye’nin ekonomik ve mali koşullarının yanı sıra Rusya’ya yönelik çok doğrultulu yaptırımların uygulanması konularında görüştüğü aktarıldı.

Açıklamada, “Taraflar, bankacılık sektörünün bütünlüğünün korunmaya devam etmesini sağlama arzusunu dile getirdi.” ifadesi kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir