Kategoriler
Genel

Türkiye açıklaması

Galatasaray ve Fenerbahçe benzer biçimde Türkiye’de büyük takımları takip ettiğini söyleyen Birleşik Arap Emirlikleri’nin efsaneleşmiş oyuncularından Ismail Raschid, “Türkiye Süper Lig ekiplerinden zirveye oynayan takımların bizimle birçok türden ortaklık yapmasının iki taraf için de çok faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin efsane oyuncularından Ismail Raschid, son yıllarda iki ülke arasında artan ilişkilere dikkat çekerek, Türk takımlarıyla biroldukça işbirliğine imza atmalarının iki taraf için de faydalı olabileceğini söyledi. Raschid, Türkiye’den Fenerbahçe, Galatasaray benzer biçimde büyük takımları da takip ettiğini sözlerine ekledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin efsane oyuncularından ve şu an ülkenin en ünlü TV yorumlarından olan Ismail Raschid, İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunmuş oldu. İlk olarak Dünya Kupası 2022 Asya Elemeleri 3. Tur A Grubu’nda dün deplasmanda Birleşik Arap Emirlikleri’nin Irak’a 1-0 yenildiği maçla ilgili mevzuşan Raschid, “Dün bizim için iyi bir karşı karşıya gelme olmadı. Maalesef sahada iyi bir oyun ortaya koyamadık. Irak bizlerden iyiydi. Hoca değişimleri de bunu etkiledi. Fakat hem skor olarak hem oyun olarak iyi bir gece geçmedi ve Irak karşısında” dedi.

“Türkiye’den Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük takımları biliyorum”
Türkiye hakkında düşünceleri de sorulan Raschid, “Ligin genelini takip edemiyorum. Daha çok uluslararası turnuvaları takip edebiliyoruz. Doğal büyük takımları biliyorum. Fenerbahçe şeklinde, Galatasaray benzer biçimde Son yıllarda genellikle Türk takımlarının Avrupa maçlarını izleyebiliyorum” açıklamasında bulundu.

İki ülke içinde artan ilişkilerin futbol kulüpleri bazında da artmasının önemli olacağını söyleyen Ismail Raschid, “Türkiye Süper Lig ekiplerinden zirveye oynayan takımların bizimle biroldukça türden işbirliği yapmasının iki taraf için de çok faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle son dönemde artan ilişkilerden dolayı çeşitli projeleri hayata geçirebiliriz” diye mevzuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir