Kategoriler
Genel

TÜRKİYE AZERBAYCAN

Türkiye ve Azerbaycan devrede! Zelenskiy’den yeni açıklama
Başkent Kiev’de daimi olarak sav’aşın seyri ile ilgili bilgilendirme yapan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, ‘Cumhurbaşkanları Erdoğan ve Aliyev, Rusya ile müzakerelerin başlaması amacıyla yardımcı olacaklarını söyledi’ dedi.
Zelenskiy, Rusya’nın işgal girişimleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Zelenskiy’nin konuşmasından satır başları:

“Ülkeyi kur’tarmak amacıyla ne kadar sürerse sürsün sav’aşacağız. Bombardıman devam eder iken bile… Çocuklar esasen barınaklarda doğmuşsa, kuşkusuz sav’aşta düş’manın talihi yoktur. Ukraynalıların ülkeyi sav’unma istekliliği iş’gal senaryosunu bozdu. Ülke özgürleşene kadar sav’aşacağız”

“Ben buradayım ve sil’ahlarımızı bırakmayacağız. Devletimize sahip çıkacağız. Çünkü silahımız hakikattir. Hakikatimiz de bu topraklar, ülke ve çocukların bizim olmasıdır. Bütün bunları koruyacağız.”

“İş’galciler devletimizin çevresini bloke etmek ve Donetsk’te bulunduğu gibi kuklalarını buraya koymak istediler ama onların planlarını bozduk. Kiev amacıyla gerçek bir mücadele ettik. As’keri araçlarımız bizim amacıyla harekete geçti, iş’galcileri topraklarımızdan kovmak amacıyla her şeyi yaptık ve Rusya’nın alçak taktikleri karşısında çok başarılı sav’unma yaptık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir