Kategoriler
Genel

Türkiye de var!

Moskova Borsası 11 Mart’ta da işlemlere açılmayacak. Rusya Merkez Bankası, Mir kartıyla nakit para işlemi yapılabilecek ülkeler arasında Türkiye’yi de gösterdi. Moskova Borsası 11 Mart’ta da işlemlere açılmayacak. Rusya Merkez Bankası, Mir kartıyla nakit para işlemi yapılabilecek ülkeler içinde Türkiye’yi de gösterdi.

Rusya Merkez Bankasından yapılan açıklamada, piyasalardaki işlemlere yarın da devam edilmeyeceği vurgulandı. Rus rublesinin batılı ülkelerin yapmış oldurım açıklamalarının ardından dolar karşısında kıymet kaybı 28 Şubat’ta yüzde 30’u aşmıştı. Rusya Merkez Bankası: 9 Ülkeden Nakit Para Çekebilirsiniz
Rusya Merkez Bankası’nın Telegram hesabından meydana getirilen paylaşımda, Türkiye’de Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank’ın Mir kartlarını kabul ettiği kaydedildi.

Mir kartlarıyla işlem yapılabileceği ülkeler arasında Vietnam, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Ermenistan, Abhazya ve cenup Osetya gösterildi. Daha önce Mir-UnionPay kartlarına haiz kişilerin Rusya haricinde 180 ülkede nakit para çekebileceği ve alışveriş yapabileceği bildirilmişti.

“Dış Borç Ruble İle Ödenecek”
Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’nın dış borcunu ödemesiyle ilgili sürecin, yapmış oldurımlar sebebiyle dondurulan rezervleriyle bağlantılı olduğunu söylemiş oldu. Siluanov, “Dış borcun öncelikle dövizle ödenmesine yönelik yönerge vereceğiz. Ancak bu yalnız eğer rezervlerimize yeniden erişebilirsek gerçekleşir” dedi. Batılı ülkeler, Rusya Merkez Bankası rezervlerinin ortalama yarısına erişimini dondurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir