Kategoriler
Genel

TÜRKİYE, PAKİSTAN, ÇİN

Türkiye’nin en mühim m’üttefiklerinden biri olan 200 Milyona yakın nüfusu ile en büyük 2. islam ülkesi olan Pakistan ile Türkiye’nin arası her geçtiğimiz gün daha yakınlaşıyor Pakistan’da liderler değişiyor ama Türkiye ile olan arkadaşlığı değişmiyor Milgem Projesi üçüncü gemisini indirme töreninde konuşan Pakistan Başbakanı Şerif, Türkiye ile alakalı mühim açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin uzmanlığı ve teknolojisi ile daha büyük gemilerin üretebileceği dönemlerinde geleceğini bildiren Şerif, üçlü bir uyuşma önerilerinde bulundu.

TÜRKİYE PAKİSTAN ÇİN ORTAKLIĞI KURULSUN AÇIKLAMASI GELDİ
Çin Pakistan Ekonomik Koridoru Projesinin Çin, Pakistan ve Türkiye arasında ‘Üçlü bir uyuşma’ önerisinde tespit edilen Şerif, iki ulusa da yarar sağlayacağını söyleyerek ‘Harika potansiyelden’ yararlana bileceklerini söyledi.

Milgem Projesi’nin üçüncü gemisini indirme törenine katılan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Türkiye ile alakalı k’ritik açıklamalarda bulundu. Proje kapsamında Türkiye’ye üçlü bir ittifak uyuşması yayınlayan Şerif, Pakistan, Çin ve Türkiye’nin dahil bulunduğu ‘Üçlü bir uyuşma’ önerisinde bulundu.

“ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DOSTLUK EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTI”

Törende açıklamalarda tespit edilen Pakistan Başbakanı Şerif, bu tarz çalışmaların Türkiye ile Pakistan arasındaki arkadaşlığı ve s’iyasi i’lişkileri pekiştirdiğini vurgulayarak “Bu sadece büyük bir kardeş ve arkadaş değil, aynı vakitte Pakistan davasının da büyük bir destekçisi olan Cumhurdiğernı Tayyip Erdoğan’ın çok etkin hareketli özcülüğünde, Pakistan ve Türkiye arasındaki iş birliğinin bir diğer harika örneğidir. Karşılıklı olarak kardeşlik ilişkileri, onun özcülüğünde eskisinden çok daha yüksek zirvelere ulaştı.” ifadelerini kullandı.

ÜÇLÜ BİR ANLAŞMA OLMASI ÖNERİSİ
Atılan fırsatlardan yararlanmak istediklerini bildiren Şerif, Çin Pakistan Ekonomik Koridoru Projesinin Çin, Pakistan ve Türkiye arasında “Üçlü bir uyuşma olması” önerisinde bulundu. Öte yandan Şerif, iki ulusa da yarar sağlamak amacıyla bu “harika potansiyelden” yararlanmak istediklerini dile getirdi.

Şerif, “Gerçekten inanıyorum ki, Türkiye ve Pakistan iki ülkede yaşam sürdüren bir millettir, kalplerimiz beraber atıyor ve birbirine uyum sağlıyor dedi Türkiye’nin arkadaş ve kardeş bir ülke bulunduğunu dile getiren Şahbaz Şerif Ekonomi A’skeri ve çoğu diğer hususta Türkiye ile dahada yakınlaşacaklarını dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.