Kategoriler
Genel

Türkiye’yi seçtiler

Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü Soner Metin, İstanbul Havalimanı’nın açılmasının arkasından Latin ABD ülkelerinin Maldivler’e gidişte Doha yerine İstanbul aktarmalı seyahatleri tercih ettiğini söylemiş oldu. İGA’dan sonra Maldivler’e gidişte Doha yerine İstanbul iktibas noktası olurken, bunun cevabında Güney Amerikalı turist sayısı önemli miktarda arttı.

Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü Soner Metin, son 1.5 senedir Brezilya ve Arjantin’den önemli miktarda gezgin misafir ettiklerini söyleyerek, “İstanbul Havalimanı açılana kadar Latin Amerika ülkelerinin Maldivler’e gidişi Doha aktarmalıydı. İGA’dan sonrasında Doha yerine İstanbul kullanılıyor. Bu da İstanbul’a, büyüyen bir gezim pazarı kazandırdı” dedi. İGA’nın açılması ile birlikte İstanbul’un yeni havayolu işletmeleri için de hub olma özelliği kazandığını kaydeden Metin, “THY’nin de büyük destekleri var. 2021 Haziran ayından beri istek oldukça yüksek. Şu an yüzde 12-15 arasıdır G. Amerikalı turist. Ramazan’ın ardından yüzde 25’lere çıkacaktır. İGA ve THY ile beraber, önemli yerli ve global konaklama markalarının, Accor’un, Sofitel’in katkısı ile İstanbul kazanıyor” dedi.

“Çok kıymetli bir bölgeyiz”
Sofitel İstanbul Taksim’in doluluk oranının yüzde 90’larda bulunduğunu kaydeden Metin, “Ramazan periyodu birazcık gerilemekle beraber bayram ve ertesinde tüm yıl bu doluluğu devam ettireceğimizi düşünüyorum. Yüzde 95 yurt dışı turisti ağırlıyoruz. Bulunduğumuz destinasyon bizim için çok mühim bir mesuliyet alanımız bununla beraber. Dünya için çok önemi olan kültürlerin buluşma noktası Beyoğlu, Taksim bizlere büyük değer katıyor. Accor Grubu ve Sofitel olarak bizim de böylesi bir bölgeye değer katma görevimizi ve sorumluluğumuzu titizlikle yerine getirmeye çaba ediyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul’un 7 tepesi benzer biçimde gezim destinasyonu olarak da 7 ayrı bölge olarak düşünülmesi icap ettiğini kaydeden Soner Metin, şu değerlendirmeyi yaptı: Düşünün ki bizler, yüksek hizmet kalitemiz ve konumumuzun ortaya koyduğu zenginlik ile yüzde 90 doluluk ile etkinlik yürütüyoruz. Örneğin Anadolu yakasındaki oteller daha düşük averajlarla çalışıyor. Başka bir bölge farklı doluluk ve farklı turizm kesimine hizmet ediyor. Yani tek bir İstanbul turizmi ve doluluk rakamı ifade edemeyiz. Bölge bölge düşünmek gerekir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.