Kategoriler
Genel

UÇAK DÜŞTÜ !

Son Dakika: Bursa’da tek motorlu bir uçak düştü: 2 şahıs hayatını kay’betti
Son dakika haberi… Bursa’da merkez Osmangazi ilçesi’nde Yunuseli Havaalanı’na yakın bir bölümde eğitim uçağı evlerin arasına düştü. Bursa Valisi, uçaktaki pilot ve öğrenci pilotun hayatını kay’bettiğini açıkladı.

ON DAKİKA HABERİ: Bursa Yunuseli Havaalanı yakınında tek motorlu eğitim uçağının düşmesi neticesi 2 pilot yaşamını yitirdi.

Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta, evlerin arasına tek motorlu eğitim uçağı düştü, uçağın düşmesiyle yan’gın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda p’olis, itfaiye, A’FAD ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yangını denetim altına alan ekipler, soğutma işlevini gerçekleştirmesine başladı.

BURSA’DA SOKAĞA UÇAK DÜŞTÜ

Olay yerine 20 itfaiye aracı ve ambulanslar sevk edildi. Olay yerinden gelen son dakika görüntülerinde uçağın düştüğü mahallede tespit edilen yurttaşların k’orku içersinde kaçıştığı görüldü.

Bölgeden gelen ilk fotoğraflarda mahalleyi y’angın dumanı kapladığı görüldü.

BURSA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Yunuseli Havaalanı’ndan eğitim h’edefli kalkan TC-UTT T2002JF model 2002 eğitim uçağının büyük ihtimalle teknik bir sebeple düştüğünü söyledi.

Canbolat, “Park halindeki vasıtaların üzerine düşüyor. Düşmeyle beraber yan’gın başlıyor. Eğitim uçağının düşmesi neticesi pilot ve öğrenci pilot hay’atını k’aybetti. İlk tespitlere göre yar’alı yok.” dedi.

BAŞSAVCILIK ARAŞTIRIYOR

Olay yerinde araştırma yaparak yetkililerden bilgi alan Vali Canbolat, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Canbolat, ü2zücü bir olay yaşandığını dile getirerek, “Muhtemelen teknik sebeplerle eve çarparak aşağı indi. Burada iki ev ve iki vasıta z’arar gördü. Konu, Başsavcılığımızca her yönüyle araştırılacak.” diye konuştu.BAŞKAN AKTAŞ’TAN İLK AÇIKLAMA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, TGRT Haber’de uçağın düşmesiyle alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“K2aza binaya çarpma neticesi ortaya geldi. Kaza 15:05’te ortaya geliyor, 15:06’da ihbar geliyor, ekipler en süratli şekilde olay yerine ulaşıyor. Bir ev zarar gördü, 2 vasıta hasar görmüş hale geldi. Pilotun kullandığı uçak eğitim uçağı ve tek motorlu. Yakında eğitim uçakları amacıyla sarfedilen Yunuseli havalimanı var, büyük ihtimalle havalimanına gitmek istiyordu. Şirketten bir açıklama daha gelmedi”
GÖRGÜ TANIĞI OLAYI ANLATTI

Bölgede evi tespit edilen Mustafa Yıldız ise alt katta ikamet ettiğini, p’atlama sesi duyunca balkona çıktığını aktardı.

Önce bir aracın direğe ç’arptığını düşündüğünü belirten Yıldız, şunları anlattı:

“A’lev a’lev y’anıyordu. Komşuya sordum, uçağın düştüğünü söyledi. Oradaki bir evin çatısına düşüp alev aldıktan sonra sokaktaki vasıtaların üzerine inmiş. Park halindeki bir servis aracı vardı, yanıyordu. İnsanlar koşuşturmaya başladı. Her yönü dumanlar sardı. Canlı varsa kurtarırız belki diye baktılar ama p’atlamalar art arda gelince k’orkup geri çekildiler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir