Kategoriler
Genel

ücretleri belli oldu

Dünyanın en uzun orta açıklığına sahip 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı otoyollarında gece yarısı bir haftalık ücretsiz geçiş süre sona erdi. Böylece yeni geçiş ücretleri de belli oldu. Buna nazaran hem köprü hem de otoyolu tamamen kullanan bir otomobilin ödeyeceği ücret 272.50 lira oldu. Peki diğer araçlar kaç para ödeyecek? İşte detaylar…

OTOYOL GEÇİŞ ÜCRETLERİ BELLİ OLDU!

Malkara’dan giriş yapmış olup 1915 Çanakkale Köprüsü’nü geçen otomobiller 272.50 lira, minibüsler 366 lira, çekici TIR’lar 588 lira, 14 tekerli TIR’lar 683 lira, 16 tekerli TIR’lar 1181 lira, motosikletler ise 68 lira ücret ödeyecek.

1. Derslik çalgılar : Aks aralığı (Dingil Mesafesi) 3.20 metre altında olan araçlar 2. Derslik enstrumanlar : Aks aralığı (Dingil Mesafesi) 3.20 metre üzerinde olan her türlü 2 akslı araçlar 3. Sınıf çalgılar : Aks adedi (Dingil Sayısı) 3 olan tüm çalgılar. 4. Derslik çalgılar : Aks adedi (Dingil Sayısı) 4 ve 5 olan tüm enstrumanlar. 5. Sınıf araçlar : Aks adedi (Dingil Sayısı) 6 olan tüm enstrumanlar. 6. Sınıf çalgılar : Motosikletler. Öte taraftan dünyanın en uzun orta açıklığına haiz 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı otoyolları son teknolojik Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) ile donatıldı. Yapay zeka destekli olay idrak etme sistemlerinden oluşan teknoloji yardımıyla köprü üzerinde 24 saat yol, hava ve afet durum riskleri izlenebiliyor.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 107. Yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve cenup Kore Başbakanı Kim Boo-Kyum da katılımıyla hizmete oluşturulan 1915 Çanakkale Köprüsü mimari estetiğini yanı sıra teknolojik donanımıyla da büyük ilgi uyandırdı. Akıllı Ulaşım Sistemi (AUS) yardımıyla Malkara- Çanakkale Otoyolu’nun yanı sıra 1915 Çanakkale Köprüsü 24 saat gözlem altında tutuluyor. Bu sayede risk ve diğer faktörler en hızlı şekilde bertaraf edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir