Kategoriler
Genel

Ücretli olacak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a dört yeni hususiyet geliyor. Bu özelliklerden bir tanesi ücretli olacak. 85 milyon Türkiye nüfusunu baz aldığımızda dünya çapında iki milyar insanın Whatsapp kullandığını düşünürsek bu fazlaca büyük bir sayı. İki milyar insanın aktif bir halde kullandığı Whatsapp ile alakalı her gün yeni güncellemeler yeni yeniliklerin haberleri de gelmeye devam ediyor. Herkesin parlak zeka mobil cihazlarında kullandığı hazırda olan dünyaca meşhur mesajlaşma uygulaması Whatsapp için kötü haber geldi. Her vakit kaliteli güncellemelerle kullanıcısının karşına çıkan Whatsapp’ın son güncellemesi korkuttu.

Peki Whatsapp ücretli mi oluyor? Peki fakat iyi mi…
Whatsapp’ın dünya çapında yaygın olarak kullanıldığını herkes biliyor. Son yılların açık ara en iyi mesajlaşma uygulaması olan Whtasapp üstüne daha efsanevi bir uygulama geliştirilmedi. Whatsapp’ın son 10 senedir süreklli asla reklam olmayacak parasız olacak açıklamalrı ile kendini koruma dibine alan Whatsapp değişik bir uygulamaya geçerek ücretli hale gelmeye hazırlanıyor. Peki fakat iyi mi olacak? Whatsapp hali hazırda olan uygulaması topyekün kalkacak mı? İşte tüm detaylar… 10 yılı aşkın süredir ücretsiz bir şekilde sunulan ve reklam almayan Whatsapp artık ücretli hale geliyor. Üzücü bir durum olsa da dünyanın en fazlaca kullanılan uygulaması artık ücretli hale geliyor diyebiliriz. Ancak bu ücretli kısım bütün kullanıcıları kapsamayacak… İşte detay…

Toplam 4 özellik geliyor ve biri de ücretli hale gelecek
Dünyanın en oldukca kullanılan uygulaması olan WhatsApp dört yeni hususiyet geliyor. Bunlar hızlı tepkli mesajları, sohbete katılımcı sayısında yükseltme, son görülme özelliğinin geliştirilmesi ve en son da ücretli tatbik. Ücretli olan bölüm daha fazlaca işletmeleri ilgilendiriyor. Whatsapp işletme hesabını kullanacaklar için artık ücretli oluyor. Ücretli uygulamada Menü paylaşımı, sipariş alma, rezervasyon alma, rezervasyon iptali, teslimat bilgileri, sipariş detaylarına ulaşma gibi pek oldukça değişik hizmet WhatsApp için geliyor.

WhatsApp, işletmeler için ücretli hale gelecek. Menü paylaşımı, sipariş alma, rezervasyon alma, rezervasyon iptali, teslimat detayları, sipariş detaylarına erişme gibi pek fazlaca değişik hizmet WhatsApp için geliyor. Bu hizmetlerin tamamını da parasız kullanıma sunmayacak olan WhatsApp, bayağı kullanıcılar için herhangi bir muamele ücreti almayacak. WhatsApp’ın ücretli sürümünü kullanmak isteyenler ancak işletme sahipleri olacak. Bireysel kullanıcıları etkilemeyecek olan bu güncelleme, işletmelerin işlerini büyütmelerine destek olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir