Kategoriler
Genel

ücretsiz oldu

Türkiye’de içme suyunun en ucuz olduğu şehir olan Amasya’da Ramazan ayı boyunca ve bayram günlerinde şebeke suyunun ücretsiz olacağı açıklandı.

Türkiye’de içme suyunun en ucuz olduğu kent olan Amasya’da Ramazan ayı süresince ve bayram günlerinde şebeke suyunun ücretsiz olacağı açıklandı. Son 3 yıldır Ramazan ayı süresince ve bayram günlerinde şebeke suyunu ücretsiz yapan Amasya Belediye Başkan Mehmet Sarı, yurttaşların ekonomisine bir nebze katkı sağlamak için bu yıl da Ramazan Bayramı sonuna kadar şebeke suyundan ücret almayacaklarını belirtti. Başkan Sarı, “45 bin 584 hanede akan sudan hiçbir ücret almıyoruz” dedi.

“Bir ton su 1 lira”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şubat ayındaki ‘su indirimi’ çağrıları üzerine suyun sudan ucuz olduğu kentte 1,20 lira olan içme suyu ücretini 1 liraya indiren MHP’li Mehmet Sarı, “Türkiye’de en ucuz suyu veren biziz. Bir ton su 1 lira” diye mevzuştu. Ramazan ayının paylaşma anlamı taşımış olduğunı özetleyen Sarı, toplam 45 bin civarında pideyi yurttaşlara ücretsiz olarak dağıtacaklarını söyledi.

“diğer belediyelere örnek olsun”
Gümüşlü Mahallesi Muhtarı Asuman Topuz, ücretsiz su uygulamasından memnun kalırken, aynı mahalleden Gülten Kılınç da “Belediye Başkanımızdan tanrı razı olsun. Suya para ödemiyormuşuz. Çok sevindim” şeklinde mevzuştu. Hatuniye Mahallesi’nden Hatice Lap uygulamanın öteki belediyelere örnek olduğunu vurgularken, Hacılar Meydanı Mahallesi esnaflarından Adem Çetin ise güzel bulduğu bu uygulama yardımıyla vatandaşların ekonomisine katkı sağlandığını beyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir