Kategoriler
Genel

ULAŞTIRMA BAKANI

Ulaştırma Bakanlığı duyurdu! Otoyol ve köprü geçişlerinde OGS kaldırıldı
Karayolları Genel Müdürlüğü, 31 Mart’tan itibaren Otomatik Geçiş Sisteminin (OGS) kaldırılarak, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin yalnızca Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden tahsil edileceğini duyurdu.

KGM’den oluşturulan açıklamada, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin, OGS ve HGS olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi üzerinden tahsil edildiği belirtildi.

Ücret toplamada iki düzenin olmasının, otoyol kullanıcıları tarafından gişelerden geçişlerde karışıklıklara namacıyla olduğuna işaret edilen açıklamada, iş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilcek adına, 31 Mart’tan itibaren OGS kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin HGS üzerinden tahsilatına devam edileceği bildirildi.

OGS abonesi vasıta sahiplerinin mağ’duriyet yaşamamaları amacıyla lüzumlu bütün önlemlerin alınacağı, OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz

HGS etiketi verileceği ve hesapların HGS’ye dönüştürüleceği aktarılan açıklamada, “Dönüştürme işlemleri adımında ve ardından kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatça yapabilecek ve rastgele bir aksaklığa alan verilmeyecektir.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir