Kategoriler
Genel

Ünlü markalar

Dev markaların içindeki gizli sırlarını açıklıyoruz! Camel : Camel(bilmeyenler için sigara markası) ingilizce deve anlamına gelir ve sigaranın kapağında deve resmi vardır fakat devenin sol ön bacağında bir kadın resmi vardır resimde gayet net ve rahat görülebilir. Bir gün bir camel sigara paketi görürseniz mutlaka inceleyiniz.

Toblerone

Toblerone’nin logosu dışarıdan bakınca sıradan bir dağ görünümüna benziyor. Oysa iyice ele alındığında Alp dağlarını sembolleyen resimde, bir ayı figürü yer almakta. Sonuç olarak ilk defa İsviçre’nin Bern şehrinde imal edilen bu çikolatanın kökenine işaret ediliyor. Nitekim Bern şehrinin sembolsi de bir ayı figürüdür.
Formula 1 logosunda normal koşullar altında ‘bir’ rakamı kırmızı bölgeymiş gibi görünürken, asıl ‘bir’ rakamını F ile Kırmızı bayrak arasındaki boşluk meydana getiriyor..


FedEx

Hızlı iletinin sembolsi, Amerika’nın en ünlü kargo şirketlerinden Fedex’in logosunda bulunan beyaz oku görebiliyor musunuz? Şirket bu türce müşterilerine çok süratli teslimat yaptığı mesajını iletiyor. Oku görmeden bile işareti algılayan beyinin, insana bu hissi verilen ifade ediliyor..

Carrefour, Fransızcada “kavşak noktası” demek. Zaten şirketin logosu da bizlere bunu anlatmaya çalışıyor. Ortadaki negatif alanda biçimlenen C harfini fark edebiliyor musunuz?…
Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden olan Amazon’un altındaki ok, süratli hizmeti ve .. memnuniyetten kaynaklanan güler yüzü sembolliyor. Hem de “Burada A’dan Z’ye herşey bulunmakta” mesajını taşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir