Kategoriler
Genel

ÜYE OLACAK MI ?

Ülkemiz yıllardır Nato’da olmasına karşın Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri ülkemizi çökertmek amacıyla elinden gelen herşeyi yaptı sözde M’üttefiklerden katiyen bir hayır görmedik bize ne bir teknoloji verdiler nede s’avunmamıza destek oldular üzerine üstlük Nato Ülkeleri Türkiye’ye A’mbargo uyguluyor Ülkemizin güneyinde P’kk Y’pg oluşumlarını destekliyordu Türkiye bu bu tür gitmez diyerek harekete geçmeye hazırlanıyor

TÜRKİYE BRICS ÜYELİĞİ İÇİN RESMEN HAREKETE GEÇTİ

Brics Uluslararası Forumu Başkanı Purnima Anand, Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın; Brics’e üye olmaya hazırlandığını söyledi. Anand, bu ülkelerin çok yakın bir vakitte müracaat gerçekletireceğini dile getirdi.

Brezilya, R’usya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın (BRICS), ekonomik işbirliği tarafında 2009 senesinde kurduğu oluşumda yeni ilerlemeler yaşanıyor dünya nüfusunun nerdeyse yarısını meydana getiren bu oluşum her geçtiğimiz gün daha da gelişiyor Brics Uluslararası Forumu Başkanı Purnima Anand, Arjantin ve İ’ranın geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştirdikleri üyelik müracaatını hatırlatırken; Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın da Brics’e katılım amacıyla müracaat yapmaya hazırlandığını söyledi.

Ayrıca Suudiler, Türkiye ve Mısır da Brics’e katılım amacıyla ilgi gösteriyor. Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ın, Brics’e katılımının çok süratli bir şekilde gerçekleşeceği düşünülüyor Bunun güzel bir adım olduğunu düşünülüyor Elbette genişleme her vakit olumlu algılanır. bu oluşum bütün dünyadaki nüfuzunu açık şekilde artıracaktır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN OLASI BRICS ÜYELİĞİ

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, 2018’de Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde düzenlenen 10’uncu Brics Zirvesi’ne “özel davetli lider” olarak katılmış ve Türkiye’nin Brics’e üyelik konusu ile ilgili isteğini dile getirmişti Türkiye Bric gibi seçenek birliklere üye olarak Küresel ölçekte daha kuvvetli bir ülke olmak amacıyla gereken adımları atmış olacaktır Türkiye Avrupa birliğine bağımlı olmadığını göstermek amacıyla Brıcse girebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir