Kategoriler
Genel

UZMANI AÇIKLADI !

Altın ve dolarlarını bozdurup TL’ye geçtiğimiz İslam Memiş yeni aşamasını duyurdu! Alan alsın Pazartesi günü…
Altın ve dolardaki gidişatın ne yönde olacağı yatırımcılar yönünden merakla bekleniyor. BDDK’nın döviz hamlesi ardından düşüşe geçtiğimiz dolar kuruna dair değerlendirmelerde tespit edilen Para Pazarları Eksperi İslam Memiş, yeni yol haritasını pazartesi günü takipçileri ile paylaşacağını duyurdu.

BDDK’nın dolar atılımını değerlendiren Pazar Eksperi İslam Memiş, yeni fırsatları açıkladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun son müdahalesi ardından döviz kurlarında sert düşüş yaşanırken, İslam Memiş yeni yol haritasını verdi.

Pazar uzmanı İslam Memiş, yeni yayınladığı videosunda altın konusu ile ilgili yatırımcının ne yapması gerektiğine açıkladı.

BDDK’nın açıklaması ne manaya geliyor?
BDDK’nın aldığı kararlarla beraber TL’yi destekleyen paketler geldi diyen Memiş, “BDDK “Döviz varlıklarınız 15 milyon TL’nin üzerindeki rakama denk geliyorsa bundan sonra kredi kullanamayacaksınız. Kasanızda döviziniz var onları bozdurarak TL ihtiyaçlarınız giderebilirsiniz” dedi.

Bunun çok isabetli bir karar bulunduğunu bildiren uzman, “Döviz 18 civarını gördüğünde kimse dövizine dokunmayıp bankalardan TL alıyordu. Türk milletinin hali onların umurunda değildi. Enflasyon patlak versin insanlar mağdur olsun. Yani varlıklıin daha varlıklı bulunduğu sistem bitti” diye konuştu.

Doların şuanda 16,88 orantısında bulunduğunu bildiren Memiş, “Euro 17,39’a kadar geriledi şu an 17,82 orantısında. Gram altın ise 1000 liradan 990 liraya geriledi. Ons altın ise yatay seyrini devam ettiriyor.. Borsa İstanbul Temmuz ve Ağustos’ta yükselişe geçecek” ifadelerini kullandı.

Döviz alabilmek isteyenler alım yapsın
Şu an döviz alabilmek isteyenler alım yapmalı diyen Memiş, “9 Haziran’da Türk ekonomisine destek vermek amacıyla dövizlerimizi sattık. Türkiye’nin Orta Doğu’daki mücadelesi, orman yangınları gibi hallerde ciddi m’ühimmat gerekti. Ben ve yol arkadaşlarım da Türkiye’ye destek vermek amacıyla sattık. Rahat olun biz samimiyetle bu işi yapıyoruz. Tanrı yardımcımız olacak. Dürüst insanlar her vakit kazanacaktır. Aldıklarımız geri yerine koyacağız. Mahçup olmadık. Fiziki varlıkları olanlar sözümü tuttum. Pazartesi değişik taktik yapabiliriz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir